Fjordy

Norské fjordy se svými tyčícími se útesy, kaskádovými vodopády a zvlněnými zelenými kopci již dlouho přitahovaly představivost křižníků. Ti, kteří cestují po severní Evropě při plavbě po neuvěřitelném pobřeží, si mohou cestou užít nedotčené vody, zasněžené hory a vesnice s červenou střechou a užít si úchvatnou scenérii. Prozkoumejte fjordy a sopky, hojnou divokou zvěř a okouzlující pobřežní vesnice, protože Norsko a Island na vás zapůsobí svou velkolepou scenérií. Když si vyberete výletní plavbu na Island a do Norska, budete moci vidět divokou přírodu na Špicberkách a zblízka během výletu na zvěrokruhu nebo na kajaku.

Rezervujte si plavbu po Norských fjordech

VÝLETNÍ PŘÍSTAVY K NÁVŠTĚVĚ NA ISLANDU A NORSKU

Vydejte se na plavbu do Norska a na Island a objevte některé z nejznámějších destinací na světě.

1. Akureyri

Akureyri je nejpříjemnější město na Islandu, město s klidnou atmosférou. Zažijte islandské léčebné přírodní lázně Myvatn, jednu z nejoblíbenějších atrakcí země. Navštivte botanické zahrady a pozorujte přes 2000 druhů rostlin. Plavba na Island a do Norska vás zavede do Akureyri, kde můžete zažít oheň a led.

2. Bergen

Navštivte Bergen na plavbě po Norsku, abyste poznali jeho krásu, historii a kulturu. Výlet do Hardangerfjordu, třetího největšího fjordu na světě, je jedním z nejpamátnějších zážitků vašeho života. Procházka po Bryggen Wharf – světovém dědictví UNESCO uchovávajícím dřevěné budovy z dob Hanzy v muzeu Schotstuene UNESCO.

3. Grundarfjordur

Podívejte se, jak může být odhalena hrdinská minulost Grundarfjorduru na plavbě na Island. Vylezte na chrám zasvěcený Thorovi, který kdysi stál na „Svaté hoře“. Navštivte Berserkergatu, 4000 let staré islandské lávové pole, a přečtěte si ságy o migraci, válce, náboženství a mytologii. Rybářská vesnice Arnarstapi nabízí mimo jiné příležitosti k pozorování racků, fulmarů a kittiwakes.

4. Reykjavík

V Reykjavíku na vás čekají přírodní zázraky . Užijte si koupání v islandské Modré laguně a poté se projděte přes rozeklané ledové útvary, abyste se zchladili během plavby po Islandu. Národní park Thingvellir nabízí projížďky na koni po venkově, projížďky helikoptérou nad sopečnými krátery a šnorchlování. Plavba do tohoto regionu poskytuje jedinečnou příležitost zažít hlavní město Islandu.

5. Stavanger

Právě Stavanger má v Norsku největší slávu. Zjistěte, jak se sardinky kouří a konzervují v hlavním městě země. Navštivte kostel Utstein Kloster, kdysi sídlo augustinských mnichů a domov opatství z 12. století, a užijte si hudební vystoupení. Během své plavby po Norsku se vydejte na prohlídku nejrozsáhlejší evropské sbírky dřevěných staveb ve Starém Stavangeru.

6. Tromso

Tromso se hemží zázraky, včetně polární záře, od nebes nahoře až po fjordy dole. Plavba Norskem zahrnuje návštěvu městského Polárního muzea, muzea o arktickém lovu. Dozvíte se o závodní kariéře mistrovských psů v Husky Wilderness Camp. Nejlepší výhled na město si můžete vychutnat, když vyjedete lanovkou na vrchol Mt. Storsteinen.