Nalodění

Nalodění začíná v čase uvedeném na vašem lodním lístku. Odbavení končí 2 hodiny před plánovaným časem odjezdu lodi ve VŠECH přístavech. Před odjezdem se prosím ujistěte, že jsou na vaší letence (které musíte předložit při nástupu) správné všechny potřebné osobní údaje pro nalodění. Toto opatření je povinné, aby bylo možné zaručit bezproblémové nalodění. Nalodění se skládá z následujících kroků (v uvedeném pořadí):
V terminálu výletních lodí:
1. Předejte prosím svá zavazadla servisnímu personálu, který je odnese do vaší kajuty. Každé zavazadlo prosím označte visačkou, kterou jste obdrželi s cestovními doklady.
2. Pokračujte do prostoru nalodění s lístkem na plavbu a veškerými osobními cestovními doklady potřebnými pro plavbu.  Tam se na vás setká tým komorníků, kteří vám pomohou se zavazadly a doprovodí vás do oblasti přednostního odbavení. Na požádání vám komorník vybalí kufr.
3. Pokračujte k bodu bezpečnostní kontroly. Z bezpečnostních důvodů je zaměstnancům povoleno prohledávat cestující a jejich zavazadla. Věci klasifikované jako bezpečnostní riziko mohou být zabaveny.
4. Poté přejděte do uličky, kde bude pořízena vaše (bezpečnostní) fotografie, pokud jste ji již neposkytli při online odbavení.

Na palubě:
5. Cestovní kartu obdržíte ve své kajutě (= vstup do kajuty a způsob platby na palubě). Cestující mohou touto magnetickou kartou platit za výlety na palubě, v barech, prádelně, pokojové službě, kadeřnictví, kosmetickém centru, duty-free shopu, fotografovi a další výdaje na palubě. Pro hosty
6. Aktivujte si výletní kartu pro platby/palubní výdaje.
7. Zúčastněte se povinného bezpečnostního cvičení.
8. Nenechte si ujít úvodní sezení, které vám poskytne vše, co potřebujete vědět o vaší plavbě (čas a místo v palubním programu).
V závislosti na lodi a přístavu se procesy mohou lišit. Zaměstnanci lodní společnosti přítomní v přístavu vás budou během procesu naloďování podle toho vést.