Panamský průplav

Plavby po Panamském průplavu

Panamský průplav nabízí speciální zážitek z dovolené, který nenajdete nikde jinde na světě.

Plavba k Panamskému průplavu za zázraky, majestátními tvory a velkolepými původními kulturami. Zažijte vzrušení z toho, jak je vaše výletní loď zvednuta a spuštěna o 170 stop slavnými zdymadly uměle vytvořeného kanálu, a podívejte se na ohromnost tohoto úžasného inženýrského počinu. Vydejte se na břeh a zažijte interakci s indiánskými vesnicemi Embera nebo možná srdcervoucí zip line džunglí, kde si můžete prohlédnout vzácné druhy a dechberoucí lesy.

Plavba k Panamskému průplavu pro nezapomenutelnou dovolenou.


Co dělat na plavbě do Panamského průplavu

Plavba umělým Panamským průplavem poskytuje křižníkům opravdové uznání za inženýrství. Je těžké uvěřit, že před 100 lety, než byly počítače a auta dokonce rozšířeným způsobem dopravy, měla Amerika schopnost propojit Atlantik s Pacifikem a v tomto procesu vytvořit gigantický systém zámků. Při plavbě Panamským průplavem budete mít nejen šanci ocenit tento technický zázrak, ale také nádherné přírodní krásy obklopující průplav. Níže uvádíme některé z nejlepších věcí, které můžete dělat při plavbě Panamským průplavem:

Staré Panama City
  • Prozkoumejte historii Panamy, když se vydáte do Panama City. Staré město bylo založeno v roce 1519 Španěly, kteří si zde zřídili základnu, když v této oblasti hledali zlato. 
  • Ve Starém panamském muzeu se dozvíte o důležité roli, kterou hrálo zlato v minulosti Panamy. Dále můžete prozkoumat moderní zlaté ruční výrobky v Reprosa, showroomu a dílně pro místní řemeslníky. 
Rafting na divoké vodě řeky Savegre
  • Cestování vlakem bylo svého času nejúčinnějším způsobem cestování z místa na místo. Projeďte se v železničním vagónu, který byl obnoven do své slávy z roku 1938. Při jízdě uvidíte spoustu zajímavých památek a dozvíte se, jakou důležitou roli sehrála železnice při stavbě kanálu. 
  • Ačkoli mimo Panamu, mnoho plaveb po kanálu zahrnuje návštěvy Kostariky. Hledáte dobrodružství? Řeka Savegre nabízí vzrušující výlety pro raftaře na divoké vodě. 
Gatun Locks Observation Center, Panamský průplav
  • Gatun Locks Observation Center poskytuje hloubkový pohled pro ty, kteří se zajímají o obrovské zámky. Můžete sledovat, jak lodě vplouvají a vyjíždějí z Gatunských zámků, což trvá asi 10 minut. 
  • V okolí kanálu jsou husté deštné pralesy. Určitě se vydejte na prohlídku tohoto úžasného prostředí v lanovce, která vám poskytne jedinečnou perspektivu. K dispozici jsou také exponáty o některých divokých zvířatech, včetně motýlů a plazů, spolu s krásnou zahradou orchidejí.