Antarktida

Plavby po Antarktidě

Plavba do Arktidy nebo Antarktidy vám dává možnost pozorovat některé z nejúžasnějších, nejvzdálenějších a nedotčených oblastí na Zemi. Z pohodlí své výletní lodi můžete vidět lední medvědy a tučňáky, jak si hrají, jak se plavíte po ledovcích, plovoucích mezi mocnými ledovci. Plavba k polárnímu kruhu vás provede ledovými vodami a prozkoumáte hraniční oblasti severního Norska, Špicberků, Grónska a Islandu. Vydejte se na cestu v zimních měsících a můžete obdivovat mystickou polární záři, která rozzáří oblohu, zatímco léto je nejlepší čas zahlédnout většinu divoké zvěře v Antarktidě během období rozmnožování a krmení. Případně můžete letět do Jižní Ameriky a plavit se do Antarktidy, kde můžete zažít největší divokou show, která existuje. Pozorování velryb, zasněžené ledovce poseté obrovským množstvím tučňáků, masivní kolonie tuleňů a kakofonie mořského ptactva včetně mocného albatrosa.


Co dělat na plavbě do Antarktidy

Drsná krajina Antarktidy se hodí k úžasným dobrodružstvím. Na plavbě můžete skutečně objevit tento zamrzlý kontinent a veškerou divokou zvěř, která nazývá Antarktidu domovem. Níže uvádíme některá z našich nejlepších doporučení, jak co nejlépe využít plavbu do Antarktidy:

Antarktické ledovce
  • Připravte si fotoaparát na zachycení epických pohledů na modré ledovce, které lemují vody Antarktidy. Tyto majestátní ledovce vám vezmou dech, zvláště pokud budete mít to štěstí, že budete svědky otelení po ledovci. 
  • Dozvíte se o nedávné a málo známé válce o Falklandy mezi Brity a Argentinci. Vydejte se na prohlídku ostrova, abyste viděli bitevní pole a dozvěděli se o roli Margaret Thatcherové v tomto nejasném konfliktu. 
Antarktida královská tučňáci Falklandské ostrovy
  • Přitulte se k tučňákovi. Několik různých druhů tučňáků má hnízdiště po celé Antarktidě. Vaši průvodci vám řeknou vše o těchto ostře oblečených tvorech, když budete prozkoumávat jejich přirozené prostředí. 
  • Navštivte bývalou velrybářskou stanici na ostrově South Georgia Island. Dozvíte se nejen o velrybářských technikách, ale také o historii ostrova včetně expozice o průzkumníkovi a slavném přeživším Ernestu Shackletonovi. 
Antarktida Národní park Ushuaia Argentina Jižní Amerika
  • Prozkoumejte kalderu na ostrově Deception. Můžete skutečně plout uvnitř této zhroucené sopky. O některých je dokonce známo, že se koupali v horkém prameni sopky. 
  • V Ushuaia v Argentině se vydejte do lesa Tierra del Fuego v údolí Carbajal. Tato působivá oblast je pokryta mechem a obklopena velkými horami.