Severní Evropa

Plavby po severní Evropě

Plavba lodí je jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat ohromující města, města a krajinu skandinávského regionu. Od Stockholmu, Göteborgu a Kodaně až po Tallin, Helsinky a Petrohrad můžete zažít některá z nejživějších a nejkrásnějších měst nejen v regionu, ale i na světě. Oblast se může pochlubit dramatickými scenériemi, fascinujícími kulturami, historií a archeologií. Jen velmi málo plaveb může nabídnout rozmanitost kultur a historických tradic jako plavba v tomto regionu. Vikingové, fjordy, útesy, ledovce, vodopády, jezera a kostely, region zaručuje úžasnou krajinu a podmanivá města. Plavby v tomto regionu často vyplouvají z britského přístavu, jako je Dover nebo Harwich, s několika dny na moři, kde si odpočinete před rušnou trasou. Další možností je letět a setkat se se svou lodí v Kodani nebo Amsterdamu na plavbu, která bude trvat přibližně sedm nocí. Ať už si vyberete kteroukoli možnost, tento druh destinačního intenzivního itineráře je místem, kde plavba opravdu přijde na své. Po jediném vybalení bude vaše loď klouzat mezi hlavními městy severní Evropy, aniž byste museli hnout prstem, než abyste si objednali další zasloužený koktejl po prohlídce. Plavby do této oblasti je nejlepší podnikat v létě, protože fjordy mají tendenci v zimě zamrzat.

Rezervujte si plavbu po sevrní Evropě


Co dělat na plavbě do severní Evropy

Skandinávie je plná zemí, které se neustále umisťují mezi nejšťastnějšími občany, tak proč nenavštívit jejich hotspoty a nezjistit, zda se budete usmívat více? Země severní Evropy jsou známé tím, že mají dlouhé letní dny, kdy se zdá, že slunce nikdy nezapadá, ale v zimě se někdy zdá, že slunce nikdy nevyjde. Tyto extrémy vytvářejí zajímavou kulturu a historickou zkušenost. 

To nejlepší ze severní Evropy

Plavba po severní Evropě nabízí příležitost zažít neuvěřitelnou historii, kulturu, kuchyni a nepopiratelnou krásu Starého světa. To nejlepší z regionu můžete prozkoumat bez ohledu na to, kde se nacházíte, ať už jste v malebné křišťálově čisté vodě Středozemního moře nebo v ikonických městech severní Evropy. Zažijte znovu a znovu eklekticismus Evropy, když se ponoříte do chorvatských vodopádů a slavných francouzských řek. Vyzkoušejte také kuchyně od Amsterdamu po Záhřeb, od italských těstovin po španělské tapas. Projeďte evropský kontinent a objevte jeho kouzlo.

1. Kultura

Starověké kultury severní a západní Asie ovlivňují kulturu zemí severní a západní Evropy. Tento region, známý pro svou sofistikovanou technologii, je technologickým centrem. Podobně jsou občané této země hrdí na její dědictví. Severní Evropa má rozmanitou kulturu, která zahrnuje několik etnických skupin. Vlna z Anglie podnítila občanskou kulturu v severoitalských a skandinávských městech. Tyto komunity byly centralizovány a kontrolovány šlechtickými rodinami, díky čemuž byly jejich ekonomiky robustní.

2. Historie

Věří, že pochopení historie místa je nezbytné pro ocenění jeho přítomnosti. Evropa je místem živé historie, bez ohledu na to, kam se vydáte, a najdete zde různá starověká místa. Navštivte Římskou říši, postavenou téměř před 2000 lety, nebo se poznejte o životě gladiátorů při procházce kolem Kolosea. Pořiďte fotografie z vrcholu Akropole v Řecku, přemítejte jako Sokrates, projděte se do Diova chrámu nebo zažijte vesnickou dovolenou v Cinque Terre. Vzpomeňte si na život ve 12. století, když přejdete kamenné zdi Dubrovníku. Starověké civilizace zanechaly své stopy na každém kontinentu.

3. Kuchyně

Mnoho skandinávských a severoevropských jídel je vyrobeno z ryb, mušlí a ústřic, jak se sluší na oblasti silně závislé na oceánu. Obecně řečeno, ryba je nejlevnější předkrm. K dispozici je také široká škála masa zvěřiny, včetně losa a medvěda. V severoevropské stravě se také vyskytuje různé odolné ovoce a zelenina, včetně brambor, jablek a hrušek. Severní Evropa je také skvělým místem k nalezení piva a likéru, které většina cestovatelů potěšila.

4. Ultimate Scenic Route

Severoevropský venkov je stejně fascinující jako jeho města. Díky své severní poloze má severní Evropa několik velkolepých přírodních divů. To platí zvláště, pokud se člověk propracuje do mrazivé skandinávské tundry. Sněhový a ledový plášť severní Evropy, který se odráží v ranním slunci, je jednou z nejkrásnějších památek. Některé části této oblasti jsou velmi odlehlé a hustota obyvatelstva je nízká, což z ní činí jednu ze vzdálenějších částí Evropy.

5. Divoká zvěř

V severní Evropě má Atlantský oceán a zeměpisná šířka významný vliv na mix volně žijících živočichů. Příroda je hojnější v severských krajinách. Flóra a fauna těchto odlehlých oblastí se přizpůsobily mrazu. Technicky jsou tyto oblasti součástí arktické tundry. Jsou zde sobi, polární lišky, sovy sněžné a dokonce i medvědi hnědí. Severní Evropa je se svými nezkrocenými zeměmi a zasněženou krajinou jednou z posledních divokých oblastí na světě.

Přístavy k návštěvě na plavbě po severní Evropě

Severní Evropa má několik stran, od vynikající kuchyně po rozmanité kultury, dramatickou krajinu Skandinávie, sluncem políbené pláže a lahodné středomořské jídlo. Užijte si dobrodružství na kajaku starými kanály norských fjordů nebo navštivte staré britské památky. Island má aktivní sopky, ke kterým se můžete přiblížit. Země severní Evropy jsou uvedeny níže pro vaši příští plavbu po severní Evropě.