Středomoří

Plavby po Středomoří

Středomoří evokuje obrazy zlatých písečných pláží, čerstvých mořských plodů a ohromující přírodní krásy. Plavba kolem Středozemního moře vám umožní ochutnat krajinu, místní jídlo a bezstarostný životní styl na španělském pobřeží Costa, na francouzské a italské riviéře, na Baleárách a v severní Africe. Jak se rozhodnete pro plavbu Středozemním mořem a které země navštívíte, je jen na vás – možností je tolik, že si itinerář určitě najdete pro sebe. Plavby ve Středozemním moři mají tendenci spadat do tří širokých kategorií: Plavby po východním Středomoří/Egejském moři navštěvují přístavy v Turecku, Řecku a jeho ostrovech, jako je Rhodos, Santorini, Mykonos a Kréta. Lodě cestující tímto itinerářem na sedmidenních plavbách často vyjíždějí z Pirea (Athény), Řecko, nebo Istanbulu v Turecku, i když některé delší plavby plují z přístavů dále na západ. Plavby po západním Středomoří/jižní Evropě plují mezi městy a vesnicemi jižní Evropy od Jadranu po Gibraltarský průliv, včetně Benátek, Neapole, Civitavecchia (Řím) a Janova v Itálii, Monte Carlo v Monaku, St. Tropez ve Francii, Barcelony ve Španělsku a řadě dalších, od malých vesnic po velká města. Plavby po jižním Středomoří navštěvují exotičtější přístavy podél pobřeží severní Afriky od Maroka po Svaté země, včetně Tunisu v Tunisku, Tripolisu v Libyi, Alexandrie v Egyptě a Haify v Izraeli, mezi ostatními. Vzhledem ke své blízkosti ke Spojenému království, snadnému přístupu s okružními plavbami ze Southamptonu a možnosti kratšího trvání jsou plavby po Středozemním moři vynikající volbou pro lidi, kteří s konceptem plavby začínají, nebo pro ty, kteří nemají zájem o létání, aby se setkali se svou výletní lodí.

Rezervujte si plavbu ve Středomoří


Co dělat na plavbách po Středozemním moři

Řecko je některými považováno za kolébku moderní civilizace a dalo by se namítnout, že kultury a obyvatelé Středomoří jako celek vytvořili některé z nejvíce udržitelných světových památek, organizací a zvyků. Z Řecka máte koncept zdravotní péče od Hippokrata, Řím je domovem katolické církve a Egypt má velké a mystické pyramidy. Plavba je ideální pro každého, kdo hledá zábavu a osvícení. Níže uvádíme několik skvělých způsobů, jak co nejlépe využít čas na jedné z našich plaveb po Středozemním moři.

Jízda gondolou v italských Benátkách
  • Cestujte stylově na romantické projížďce gondolou na benátském Canal Grande. Bonusové body, pokud si cestu načasujete na západ slunce. Benátky, město postavené na vodě, se nepodobá žádnému jinému a nabízí cestovatelům rozlehlá náměstí, kostely a krásné umělecké sbírky. 
  • Vstupte na staveniště a objevíte kostel La Sagrada Familia, obrovský kostel, který navrhl Antoni Gaudi v centru Barcelony! Kostel je ve výstavbě od roku 1882 a nedávno byly oznámeny plány na dokončení ikonické kaple v roce 2026. Plavby pro plavby po Středozemním moři nejsou k dispozici tak daleko, ale určitě by bylo něco vidět ve výstavbě a dokončení, 150 let po začátku. Plánujme na chvíli! 
Španělské tapas
  • Vyzkoušejte jídlo. Plavby po Středozemním moři jsou vyhledávány po celém světě pro eklektickou kuchyni. Ve Španělsku ochutnejte tapas nebo paellu. Při plavbě Itálií byste byli líní, kdybyste nedostali pizzu z Neapole, jejího rodiště. V Řecku začněte svůj den vydatným pokrmem tzatziki a pokračujte dál. Jedna věc, které nemáte nikdy dost, je olivový olej. 
  • Inspirujte se krásným pobřežím francouzského Cote d’Azur, řeckých ostrovů nebo španělských Kanárských ostrovů. Přestože má Středomoří velká města, má také krásné pláže pro relaxaci a omlazení vašeho ducha. 
Akropole v Aténách, Řecko
  • Podívejte se nahoru – není to pták, není to nebe, je to Michelangelův obraz. Alespoň to uvidíte, když zvednete hlavu při návštěvě Sixtinské kaple, která je sama o sobě uměleckým dílem. Mnoho plaveb po Středomoří dokonce zahrnuje přednostní přístup do Vatikánu! 
  • Při návštěvě Akropole, starověkého města, které se tyčí vysoko na kopci v Aténách, přivolejte sílu Dia, vůdce řeckých bohů. Zde najdete Parthenon a Chrám Athény Niké, ale to jsou jen ukázky neuvěřitelných památek a chutí speciálních plaveb po Středozemním moři, které se zaměřují na řecké ostrovy.