Severní Evropa

Plavby po severní Evropě

Plavba do severní Evropy je speciální výletní dovolenou, která vám nabízí vše od majestátních fjordů po ledovcová jezera.

Nejen, že budete nadšeni nádhernou přírodní krajinou, ale navštívíte i výstřední a vzrušující kultury některých skutečně neuvěřitelných zemí. Naučte se tance a písně ruského lidu v Petrohradu. Dopřejte si jemné finské jídlo, jako je sobí klobása a uzený sleď. Uzdravte své tělo i mysl v Modré laguně Islandu. Ponořte se do historie Vikingů.

Najděte svou inspiraci a užijte si trochu relaxace, když si vyberete plavbu do Pobaltí.


Co dělat na plavbě do severní Evropy

Skandinávie je plná zemí, které se neustále umisťují mezi nejšťastnějšími občany, tak proč nenavštívit jejich hotspoty a nezjistit, zda se budete usmívat více? Země severní Evropy jsou známé tím, že mají dlouhé letní dny, kdy se zdá, že slunce nikdy nezapadá, ale v zimě se někdy zdá, že slunce nikdy nevyjde. Tyto extrémy vytvářejí zajímavou kulturu a historickou zkušenost. Níže uvádíme několik nejlepších způsobů, jak strávit čas plavbou po severní Evropě:

Ermitáž v Petrohradě
 • Podívejte se na polární záři, známou také jako Aurora Borealis. Za jasných večerů, zejména v září a březnu, vám tento oslnivý přírodní úkaz vyrazí dech.
   
 • Prohlédněte si hlavní umělecká díla ve skutečně královském prostředí pozlaceného paláce v Ermitáži v Petrohradě. Ermitáž se nachází v Zimním paláci ruských panovníků a zahrnuje rozsáhlou sbírku umění Kateřiny Veliké.
   

 

Zahrady Tivoli v Kodani
 • Staňte se znovu dítětem návštěvou Tivoli Gardens v Kodani. Je jedním z nejstarších zábavních parků na světě a byla inspirací pro Disneyland. V Dánsku je také Legoland, zábavní park věnovaný populárním hračkám.
   
 • Jet lyžovat. Norsko je poseto lyžařskými středisky a sjezdovkami, které sloužily jako tréninková hřiště pro mnoho olympioniků. Norsko má z nějakého důvodu nejvíce zimních olympijských medailí a hodlají to tak i udržet.
   
Socha bratří Grimmů
 • Zahřejte se v termálním koupališti na Islandu. Po celém Islandu se objevily lázně, které lidem umožňují koupat se v přirozeně teplé vodě geotermálních pramenů. Toto je oblíbený způsob, jak strávit den na Islandu.
   
 • Oslavte pohádky v Dánsku, domově Hanse Christiana Andersena, autora knih Malá mořská víla , Ošklivé káčátko a dalších. V nedalekém Německu se můžete projet pohádkovou cestou z Hanau do Brém, lemovanou atrakcemi věnovanými bratřím Grimmům.