Menu

Středomoří

Plavby po Středomoří

Ať už jste labužnický nadšenec, milovník historie nebo cokoli mezi tím, každá z našich plaveb po Středomoří je dokonalou dovolenou. Plavte se do západního nebo východního Středomoří a užijte si nejlegendárnější evropská města a kultury. Podívejte se na výtvarné umění v kaplích a slavných muzeích. Ochutnejte šťavnaté chutě Francie, Itálie, Španělska a dalších. Projeďte se na gondolách, prozkoumejte knihovny a nechte své zábrany jít v některých z nejneuvěřitelnějších možností nočního života na světě.  Každý den je na kterékoli z našich plaveb po Středozemním moři výjimečnější a uspokojivější než ten předchozí, který je určen pro milovníky historie, kteří milují víno a relaxaci.


Co dělat na plavbách po Středozemním moři

Řecko je některými považováno za kolébku moderní civilizace a dalo by se namítnout, že kultury a obyvatelé Středomoří jako celek vytvořili některé z nejvíce udržitelných světových památek, organizací a zvyků. Z Řecka máte koncept zdravotní péče od Hippokrata, Řím je domovem katolické církve a Egypt má velké a mystické pyramidy. Plavba je ideální pro každého, kdo hledá zábavu a osvícení. Níže uvádíme několik skvělých způsobů, jak co nejlépe využít čas na jedné z našich plaveb po Středozemním moři.

 

Jízda gondolou v italských Benátkách
 • Cestujte stylově na romantické projížďce gondolou na benátském Canal Grande. Bonusové body, pokud si cestu načasujete na západ slunce. Benátky, město postavené na vodě, se nepodobá žádnému jinému a nabízí cestovatelům rozlehlá náměstí, kostely a krásné umělecké sbírky.
   
 • Vstupte na staveniště a objevíte kostel La Sagrada Familia, obrovský kostel, který navrhl Antoni Gaudi v centru Barcelony! Kostel je ve výstavbě od roku 1882 a nedávno byly oznámeny plány na dokončení ikonické kaple v roce 2026. Plavby pro plavby po Středozemním moři nejsou k dispozici tak daleko, ale určitě by bylo něco vidět ve výstavbě a dokončení, 150 let po začátku. Plánujme na chvíli!
   
Španělské tapas
 • Vyzkoušejte jídlo. Plavby po Středozemním moři jsou vyhledávány po celém světě pro eklektickou kuchyni. Ve Španělsku ochutnejte tapas nebo paellu. Při plavbě Itálií byste byli líní, kdybyste nedostali pizzu z Neapole, jejího rodiště. V Řecku začněte svůj den vydatným pokrmem tzatziki a pokračujte dál. Jedna věc, které nemáte nikdy dost, je olivový olej.
   
 • Inspirujte se krásným pobřežím francouzského Cote d’Azur, řeckých ostrovů nebo španělských Kanárských ostrovů. Přestože má Středomoří velká města, má také krásné pláže pro relaxaci a omlazení vašeho ducha.
   
Akropole v Aténách, Řecko
 • Podívejte se nahoru – není to pták, není to nebe, je to Michelangelův obraz. Alespoň to uvidíte, když zvednete hlavu při návštěvě Sixtinské kaple, která je sama o sobě uměleckým dílem. Mnoho plaveb po Středomoří dokonce zahrnuje přednostní přístup do Vatikánu!
   
 • Při návštěvě Akropole, starověkého města, které se tyčí vysoko na kopci v Aténách, přivolejte sílu Dia, vůdce řeckých bohů. Zde najdete Parthenon a Chrám Athény Niké, ale to jsou jen ukázky neuvěřitelných památek a chutí speciálních plaveb po Středozemním moři, které se zaměřují na řecké ostrovy.