Transpacifik

Transpacifické plavby

Pokud opravdu chcete vidět svět, musíte podniknout transpacifickou plavbu. Tichý oceán, největší oceán světa, pokrývá 33 % zemského povrchu. Tento oceán hraničí se čtyřmi kontinenty a několika zeměmi, ale ještě úžasnější jsou rozmanité kultury a lidé, kteří žijí podél ostrovů v Pacifiku. Existují dokonce teorie, že někteří lidé z těchto odlehlých kultur se plavili do Ameriky na výložných kánoích tisíce let předtím, než Kolumbus narazil na Karibik. Můžete objevit tuto neuvěřitelnou minulost a odhalit teorie, zatímco budete plout tímto poklidným oceánem a objevovat nová dobrodružství. 


Co dělat na plavbě po Transpacifickém moři

Přístavy, které se dotýkají Tichého oceánu, nabízejí úžasnou řadu aktivit, které vám umožní pochopit kulturní tradice Fidžijců, prozkoumat architekturu Japonska a Singapuru v 19. století a vyzkoušet některé chutné makadamové pochoutky na Havaji. Níže uvádíme některé z nejlepších způsobů, jak strávit čas plavbou přes Tichý oceán:

Transpacifické plavby po ostrově Hong Kong z Kowloonu
 • Projeďte si sady makadamových ořechů a podívejte se, jak Mauna Loa zpracovává ořechy a balí je ve svém návštěvnickém centru v Hilo na Havaji. Nezapomeňte tam vyzkoušet nějaké vzorky.
   
 • Užijte si Hong Kong v noci při procházce od prodejce k prodejci na nočním trhu Temple Street. Uvidíte zde také věštce, operní soubory a staré muže sázející na partie čínských šachů.
   

 

Transpacific Cruises Buddha Toothe Relic Temple v čínské čtvrti, Singapur
 • Odhalte historii Singapuru v Chinatown Heritage Centre. To vám ukazuje, jak vypadala typická ložnice nebo kuchyně z 19. a 20. století. Budete odcházet s lepším pochopením bojů prvních obyvatel Singapuru.
   
 • Strávte den na ostrově Beqa na Fidži, kde můžete šnorchlovat krásnou podmořskou krajinou s korály, kolem nichž proplouvají mořští koníci a úhoři. V noci můžete sledovat obřad chůze u ohně, což je tradice mezi kmenem Sawau.
   
Transpacifické plavby Moai v lomu Rano Raraku na Velikonočním ostrově
 • Podívejte se na úžasné sochy moai na Velikonočním ostrově. Moai jsou neuvěřitelné kamenné postavy, které jsou rozmístěny po celém ostrově. Dodnes není jasné, kdo tyto sochy postavil a co znamenají. Každá ze soch je jedinečná a všechny jsou impozantní, přičemž ty největší jsou vysoké 32 stop.
   
 • Vstupte do Japonska 19. století v Glover Garden v Nagasaki. Tato zahrada obsahuje širokou škálu domů a dalších staveb z 19. století, včetně Gloverova sídla z roku 1863. Glover byl skotský obchodník, který zavedl těžbu uhlí do Japonska.