Barcelona

Barcelona je pulzující město na pobřeží Středozemního moře. Po léta byla přehlížena, ale od pořádání letních olympijských her v roce 1992 Barcelona roste na popularitě a její ekonomice i lidem se daří. S touto rostoucí popularitou přichází ještě více možností pro plavby do Barcelony. Město je snad nejvíce známé svou fascinující architekturou, zejména budovami v Gotické čtvrti. Barcelona sídlí v Katalánsku, a proto mnoho jejích obyvatel mluví katalánsky. Katalánská kultura je odlišná od většiny Španělska a to je nejvíce patrné na jídle. Tapas zde nejsou tak populární, ale vepřové maso a šunka Serrano jsou téměř vždy v nabídce. Obraťte se na jednoho z našich odborníků na plavby, který vám pomůže s plánováním plavby do Barcelony ve Španělsku. Níže uvádíme několik našich oblíbených zážitků z výletního přístavu v Barceloně ve Španělsku:

 

Vrcholným klenotem Barcelony je kostel La Sagrada Familia, který navrhl Antoni Gaudi a jeho dokončení je naplánováno na rok 2026. Gaudi sám je v prostorách pohřben.
Objevte abstraktní a nekonvenční umění Joana Mira v muzeu věnovaném jeho dílu. Muzeum postavil přítel umělce, který také navrhl jeho pracovní prostor na Mallorce.
Vyjděte z města a navštivte Montserrat, pohoří, které se tyčí nad městem, a užijte si neuvěřitelnou túru po malebných stezkách.
Casa Batlló je dalším z Gaudího nejpůsobivějších děl. Jedná se o dům, který připomíná kostru draka. Rozmarná budova je úžasný pohled.
Vydejte se na pláž a užijte si jeden z chiringuitos, stále populárních plážových barů lemujících pobřeží, kde můžete poslouchat hudbu a dát si svačinu, abyste si odpočinuli od opalování nebo plavání.