Benátky

Benátky jsou hlavní město severoitalské oblasti Benátsko. Jeho historické jádro leží na ostrovech v mělké Benátské laguně, oddělené od Jaderského moře úzkou kosou Lido, novější části města byly vybudovány na pevnině. Přístav Marghera byla vybrán jako nové stanoviště výletních lodí pro destinaci Benátky, poté, co byl původní hlavní přístav Stazione Marittima na základě vládního rozhodnutí z důvodu ochrany benátské laguny koncem roku 2021 uzavřen pro velké lodě.

Oblast Marghera leží v magistrátu Benátky, asi 30 minut jízdy autem od přístavního terminálu Cruise terminal Venezia. Přístav Marghera se nachází v průmyslobé oblasti Porto Marghera a je dobrým výchozím bodem pro výlety do nedalekého historického centra Benátek. Mola banchina Vecon – Liguria a banchina TIV – Lombardie byly přizpůsobeny rozměrům a potřebám výletních lodí. Kapacita je zatím omezena na 3 lodě.

Historická část Benátek je dostupná také vlakem ze stanice Venezia Porto Marghera, která je od přístavu Marghera vzdálena 5 km.

Nejbližší letiště Aeroporto Internazionale Marco Polo Venezia (VCE) je vzdáleno cca 13 km od přístavu.