Doha

Dauhá je současné hlavní město Kataru, oficiálně také známé jako Stát Katar. Katar se nachází v jihozápadní Asii na katarském poloostrově. Je obklopeno Perským zálivem a sdílí pouze jednu pozemní hranici na jihu se Saúdskou Arábií. Dauhá má odhadovanou populaci zhruba 956 460 lidí, což z něj činí nejlidnatější město Kataru, protože toto číslo představuje asi 40 % celkové populace země. Město leží ve východní části Kataru na pobřeží Perského zálivu. Dauhá bylo založeno na počátku 19. století, ale později bylo vyhlášeno hlavním městem Kataru v roce 1971, kdy země získala nezávislost. Počasí v Dauhá je tropické, charakterizované horkými léty od května do října. Níže jsou uvedeny některé z oblíbených zážitků, které si můžete užít po plavbě do Dauhá v Kataru:

Zájemci o studium a prohlížení islámského umění by měli navštívit Muzeum islámského umění, které je velkolepým prvkem panoramatu Dauhá. Muzeum zobrazuje celý rozsah islámského umění, které se datuje před 1400 lety a je shromážděno ze tří různých kontinentů.

Návštěvníci by si neměli nechat ujít příležitost navštívit Souq Waqif, což je zrekonstruovaný arabský trh. Pohodové procházky v Souq Waqif poskytují příležitost ponořit se do tradiční architektury a kultury Dauhá. Trh je posetý malými obchody, které nabízejí řadu zboží ze Středního východu.

Další zábavnou aktivitou by byla návštěva Dauhá Corniche, což je nábřežní promenáda kolem zálivu Dauhá, která je sedm kilometrů dlouhá. Corniche poskytuje jedinečný pěší zážitek v srdci hlavního města, kde si můžete vychutnat úžasný výhled na město.

Na jihozápadě se rozkládá největší katarská písečná poušť. Návštěvníci tak mají jedinečnou šanci podniknout rekreační safari. Tato safari odměňují návštěvníky nádhernými výhledy na krajinu z vysokých pouštních dun, které se vždy mění v závislosti na denní době a osvětlení.