PACIFIK

Pacifické ostrovy jsou díky svým idylickým plážím, padajícím vodopádům a zeleným deštným pralesům nejlepší destinací na seznamu. Od roku 1520 přitahuje průzkumníky tato úchvatná oblast, která nabízí ohromující scenérie, husté džungle a éterickou krásu.

Poznávání tichomořských ostrovů výletní lodí se v moderní době stalo tím nejlepším způsobem, jak je prozkoumat. Odpočiňte si v nejmodřejším oceánu, zatímco vaše plavidlo proplouvá každý den kilometry krásného pobřeží, zatímco se budete těšit na dobrodružství na břehu. Pokud se rozhodnete křižovat tichomořské ostrovy, můžete dělat tolik – nebo jen málo – kolik chcete. Ať už si vyberete cokoli, vzpomínky, které si vytvoříte, vám vydrží na celý život.

To nejlepší z tichomořského ostrova

Zde jsou některé z nejzajímavějších tichomořských ostrovů,

1. Prozkoumejte endemické druhy volně žijících živočichů a ptáků

Na souostroví tichomořských ostrovů se vyskytuje široká škála druhů mořských ptáků, včetně zranitelného rybáka, ptáků rudonohých, ptáků černonohých a mnoha dalších druhů. Díky svému biologickému bohatství a endemické zvěři jsou tyto ostrovy klasifikovány jako biosférická rezervace. Obrovský Tichý oceán má širokou škálu mořského života, jako jsou tropické ryby, velryby, dugongové, žraloci a mořské želvy.

2. Smysluplné historické události

Pacifické ostrovy jsou plné zajímavých historických památek. Místa Rapa Nui, jako je Velikonoční ostrov, mají příklady své starověké kultury, včetně tajemných MAOI (obří kamenné rytiny) roztroušených po celém ostrově. Petroglyfy a skalní malby se nacházejí také na Velikonočním ostrově a kamenných domech Orongo. Tonga má několik historických válečných míst, včetně starověkých hrobek a megalitických kamenných staveb. Na Šalamounových ostrovech lze nalézt vraky lodí a potopená letadla.

3. Ponořte se do různých kultur

Tyto regiony se skládají z tisíců ostrovů, z nichž každý patří k jinému kulturnímu dědictví, některé ovlivněné kolonizací, jiné založené na svých tradicích, které přetrvávají dodnes, jako jsou kostýmy, tance a obřady. Na Vanuatu je stále přítomno mnoho tradičních zvyků, od potápění na zemi přes pití Kavy až po tanec v ohni. Kultura Tahiti se soustředí na mýty a legendy; Nová Kaledonie je tavicí kotlík kultur a Nová Kaledonie není tak rozmanitá jako Nová Kaledonie.

4. Nedotčené prostředí

Pacifické ostrovy mají kromě pláží pozoruhodně rozmanitou krajinu. Je to vulkanické souostroví se směsí lesů a plání; Tahiti má horské vrcholy, mnoho řek a bujný deštný prales; Šalamounovy ostrovy mají husté lesy a rozlehlou rovinu a Tonga má vápencové útesy s hustými lesy a podvodní sopku.

Přístavy k návštěvě

Jeho krásné pláže, nedotčené vody, křišťálově čisté laguny, vodopády, lesy a jeskyně dělají z tichomořských ostrovů klenot regionu.

1. Hilo, Havaj

Okouzlující kulturní a velkolepé přírodní atrakce z Hilo dělají cenný klenot na Havajských ostrovech. Hilo bylo přestavěno v roce 1946 a 1960 poté, co město roztrhaly dvě ničivé tsunami. Rainbow Falls, Boiling Pots, trh, prohlídka muzea tsunami nebo relaxace v zahradách Liliuokalani, to vše jsou oblíbené atrakce.

2. Bora Bora, Francouzská Polynésie

Kompaktní tropické útočiště severozápadně od Tahiti, Bora Bora je perfektní útočiště. Kromě báječných příležitostí ke koupání a šnorchlování je Bora Bora plná vzrušujících vyjížděk na kole, fantastických možností stravování a možnosti vychutnat si památky z 4×4. Musí se vidět, aby se tomu dalo věřit a lze to zažít pouze na vlastní kůži.

3. Fidži

Na Fidži je 333 tropických ostrovů s krásnými plážemi a křišťálově čistou vodou. I když lze ráj snadno spojit se zemí, návštěvníci v zemi najdou pestrou škálu zážitků. Zažijte bujný deštný prales, jezte Kavu na atolu bez péče nebo si odpočiňte v bujném deštném pralese. Sluneční paprsky můžete nasávat podél písečných břehů 50 mil dlouhého úseku pláže Coral Coast, který začíná u Pacific Harbour. Popadněte ručník a užijte si slunce pod bezmračnou oblohou.

4. Cookovy ostrovy

Bujný ráj na Cookových ostrovech je na půli cesty mezi tropickou Havají a malebným Novým Zélandem. Tyto krásné ostrovy a atoly se nacházejí v jižním Tichém oceánu a pokrývají plochu více než 850 000 čtverečních aktivit. Jejich vznik připsal kapitán James Cook vulkanické činnosti během 19. století. Objevte tento ráj lemovaný palmami šnorchlováním v neuvěřitelných, klidných lagunách, návštěvou posvátného Marae a sběrem vzácných černých perel.

5. Tahiti

Ve Francouzské Polynésii je Tahiti největším ostrovem s úchvatnými přírodními krásami, které nikde jinde na světě nepřekonají. Podle místní legendy je ostrov obklopený a propojený duchem zvaným ‘mana’. Tyrkysový oceán, oslnivé korálové útesy a rozlehlé hory Tahiti definují veškerou krásu přírody. Ostrov Tahiti má mnoho krásných možností pro uctívání slunce. Přesto je nejznámější pláží ostrova La Plage de Maui. Zdejší pláž je úchvatně malebná, s pískem, vodou, nedalekou lagunou a křišťálově čistou modrou oblohou. Nenechte si ujít snack bar, kde si můžete vychutnat lahodné mořské plody.