BAHAMY

Plavby po Bahamách

Atlantis Resort na Bahamách
Bahamské národní zahrady
Žena líbá delfína

Oblečení na plavbu na Bahamy by mělo být lehké a pohodlné. Na Bahamách může být horko a vlhko a vy jste na dovolené, takže zůstat v pohodě a pohodlí je vaše nejlepší volba!

Než se rozhodnete , co si na Bahamy obléci, zvažte předpověď počasí . Letní teploty se pohybují od 32 °C . V zimě se teploty pohybují od 26 °C a večery na palubě mohou být trochu chladné, takže si přibalte lehký svetr nebo pašmínu. Období dešťů na Bahamách trvá od června do listopadu, přičemž červen a říjen jsou nejmokřejší měsíce. Pokud se chystáte na výlet v období dešťů, vezměte si bundu nebo pončo.

1. Pláž Coco Plum, Exuma

Pláž Coco Plum leží v severovýchodní části Great Exuma. Je to krásná pláž s bílým pískem obklopená krásnými palmami. Odlehlá pláž s mělkou vodou, takže je snadné dojít na další neobydlené ostrovy. Je nedotčená a nedotčená, s neuvěřitelnými korálovými útesy ke šnorchlování a můžete dokonce krmit ryby. Pláž Coco Plum Beach je také hnízdištěm želv.

2. Pláž Lighthouse, Eleuthera

Maják je jednou z nedotčených a odlehlých pláží v Eleuthera. Nachází se na jižním cípu Eleuthery a nabízí úchvatný západ slunce a vynikající výhledy. Pláž je na dně velkého vápencového útesu a je obklopena palmami. Nekonečné míle prašného, ​​měkkého a světle růžového písku a průzračně tyrkysové vody přitahují po celý rok několik turistů a místních obyvatel.

3. Pláž Pink Sands, Harbour Island

Unikátní pláž se táhne 3 míle s krásným růžovým pískem na Harbour Island ve východní části Atlantského oceánu . Odstín písku je růžový díky rozdrceným skořápkám. Existuje mnoho elegantních letovisek, mírná voda a přírodní krásy, které přitahují mnoho místních obyvatel a turistů. Navíc je to ideální místo pro relaxaci a opalování s dalšími vodními a dobrodružnými sporty. Tyrkysově modré vlny se valí a dotýkají se růžového písku.

4. Kapustová pláž, Rajský ostrov

Kapustová pláž je úsek dlouhého 2 míle pobřeží s bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Na pobřeží je také nespočet restaurací, barů a letovisek. Ideální místo k relaxaci a opalování a zároveň si užívat západu a východu slunce. Tato pláž je vhodná pro domácí mazlíčky, což znamená, že si můžete vzít své psy a užít si s nimi posezení pod stromem na pláži. Projeďte se na banánovém člunu a rozhodněte se pro jiné vodní sporty.

5. Prasečí pláž, Big Major Cay, Exuma

Oficiální název Pig beach je Big Major Cay. Je to jeden z 360 ostrovů Baham, který leží v linii se stovkami dalších cayů. Tento Cay je neobydlený a prasata na ostrově nejsou původní. Projeďte se lodí z nedalekého Staniel Cay, který je největší Cay a je dostupný z přistávací dráhy. Můžete si dokonce vzít soukromou jachtu od Staniel Cay. Stalo se hlavní turistickou atrakcí v moderní době se sladkovodními prameny na ostrově.

Závěr

Bahamy jsou ostrovním rájem – je to tyrkysově zbarvený vesmír s malými zátokami a mistrovskými díly z růžového písku. Tam jsou také neobjevené a nedotčené písčiny skryté v moři. Ujistěte se, že jste přidali některou z výše uvedených pláží na svůj seznam míst, která uvidíte na vaší příští plavbě.

1. Lívanečky

Je to jedno z potravin, které na Bahamách musíte vyzkoušet. Ulita je druh mořských plodů a připravuje se na mnoho způsobů. Ulita lívanec je smažený lívanec vyrobený z limetkové šťávy, červeného zvonového papíru a kukuřičného škrobu smíchaného s lasturovým masem. V tradičním receptu na Bahamy se ulité lívanečky připravují z těsta naplněného lasturou. Podává se s ochucenou omáčkou a saláty.

2. Bahamský styl pálivá placička

Patří mezi karibské pochoutky. Ve skořápce hluboké, krustované a pečené si vychutnáte lahodnou náplň. Náplň si můžete zvolit dle vlastního výběru. Pokud dáváte přednost nevegetariánským jídlům, možností je náplň z mletého hovězího masa.

Další variantou této placičky je verze zeleninové náplně, ve které se jako náplň používá míchaná zelenina. Kombinace zlatohnědé kůrky a hladké kari náplně se spoustou koření je skutečnou lahůdkou. Pokud máte rádi kořeněná jídla, pak je to jedno z nejlepších jídel na Bahamách.

3. Souce

Je to polévka a podává se s chlebem. Tato polévka se připravuje z kuřecích křídel, zeleniny, cibule, pepřových vloček a některých speciálních koření. Ještě lépe chutná ve spojení s Johnnycake.

4. Johnnycake

Jedná se o jedinečný a báječný recept ze seznamu bahamských kulinářských specialit. Tyto plátky koláče jsou vyrobeny z mléka, moučkového cukru, prášku do pečiva, másla a mouky. Pokud nemáte chuť na sladké, možná vás potěší i jeho jemná sladkost. Podává se s omáčkou nebo jakoukoli polévkou.

5. Pečený krab

Krab je něco, co každý milovník mořských plodů nemůže ignorovat. A pokud jste součástí tohoto vlaku, pak je to jídlo, které musíte vyzkoušet.

Nádivka se vyrábí z krabího masa, cibule, nasekaného tymiánu, strouhanky, papriky a limetkové šťávy. V tomto receptu se používají krabi Delicious Dungeness. Pokud máte rádi kořeněná jídla nebo příchutě, bude se vám to líbit.

6. Guava Duff

Nyní, po propracovaném obědě nebo večeři, očekáváme, že cestu chuti zakončíme hodným dezertem. 'Guave duff' je takový dezert. Podává se horké a při podávání se polévá rumovou omáčkou. Ale kdo ví, můžete to také považovat za svůj oblíbený dezert, stejně jako Bahamští.

S některými návrhy, které vám sbíhají sliny, musíte také znát nejlepší místa k jídlu na Bahamách Nassau, abyste měli přístup k těmto kulinářským skvostům. Zde je několik návrhů –

  • Bahamská restaurace a bar s vařením
  • Kavárna a bar Athena
  • Kavárna Matisse

Shrnutí

Abych to uzavřel, Bahamy jsou zemí, která nabízí řadu věcí, díky kterým se turisté vracejí, aby si je užili znovu a znovu. Jednou z takových položek na tomto seznamu jsou kulinářské skvosty, které tato země nabízí. Mějte s sebou tento seznam některých nejlepších jídel na Bahamách

Bahamy jsou souostroví skládající se ze 700 malých, středních a velkých ostrovů. Budete překvapeni, že pouze 30 z těchto 700 ostrovů je obydlených. Úseky pusté půdy a skalní útvary kolem Baham dodávají jedinečnou krajinu.

Geograficky mají Bahamy zajímavou strategickou polohu. Bahamy jsou vstupní branou do velkého Karibského moře. Na jihu má Kubu a Hispaniolu. A co je nejdůležitější, Bahamy jsou mořským prahem Střední Ameriky. Na Bahamské ostrovy se snadno dostanete z jakéhokoli přístavu na Floridě.

Bahamy vám nabízejí jedinečné pláže s růžovým pískem podél křišťálového pobřeží Karibského moře. Bahamy jsou ve skutečnosti nesmírně ovlivněny karibskou kulturou. Ostrovy Západní Indie leží jihovýchodním směrem od Baham. Další turistická místa, jako je Dominikánská republika, ostrov Catalina a Haiti, jsou poměrně blízko Baham.

Pokud chcete strávit extravagantní dovolenou na palubách úchvatné výletní lodi, pak by pro vás mohly být ideální destinací Bahamy. Daleko od šílícího davu vám Bahamy nabízejí tolik potřebné útočiště od shonu městského života. Nádherné pláže, tyrkysová voda, korálové útesy a luxusní plavby – pokud uvažujete o tom, že je všechny vložíte do jednoho balíčku, pak se podívejte na následující část o nejlepších výletních linkách pro návštěvu Baham.

V regionu působí řada výletních linek a zde je seznam nejlepších výletních linek pro návštěvu Baham.

1. Norwegian Cruise Line

Norwegian Cruise Line , široce známá jako NCL, provozuje flotilu lodí na Bahamách. Jedná se o lodě Norwegian Dawn , Norwegian Joy , Norwegian Gateway , Norwegian Gem , Norwegian Jade , Norwegian Sky a Norwegian Pearl . Všechny tyto výletní lodě mají průměrnou kapacitu 2500 až 3000 cestujících. Norwegian Cruise Line je známá tím, že svým hostům nabízí typickou vřelou norskou pohostinnost.

Na palubě najdete všechny potřebné zdroje občerstvení a zábavy. Abyste si mohli užít neskutečný západ slunce na Bahamách, společnost Norwegian Cruise Line vám přináší úžasné uspořádání sedadel na palubách. Vaše kondice není s norskými loděmi ohrožena , protože mají na palubě samostatné fitness koutky. Pokud uvažujete o nějaké chutné kuchyni, pak máte možnost navštívit nejlepší palubní restaurace a bary. Výlet na Bahamy není úplný bez nočních večírků a plážových pirátů a Norwegian Cruise Line se postará o to, abyste si to užili!

2. Royal Caribbean International

Royal Caribbean International je nejznámější výletní linkou v regionu. Tato výletní společnost byla silou, se kterou je třeba počítat od jejího založení. Vybavení a služby Royal Caribbean jsou prostě vynikající. Na palubě Royal Caribbean nabízí luxusní kajuty i tu nejlepší zábavu, jakou si lze představit.

Přes den se můžete ochladit v bazénech a celou noc tančit v salonku. Pokud dáváte přednost vodním aktivitám, pak si můžete půjčit vybavení na šnorchlování z inventáře výletní lodi a strávit několik hodin v Karibském moři.

Royal Caribbean International zavede do nitra cays. Nejikoničtější plavba Royal Caribbean na Bahamách je průzkumná cesta do legendární Atlantidy. Výletní linka vám také nabízí výhodné nabídky.

3. Holland America Line

Holland America Line nabízí pestrou škálu nabídek výletních plaveb na Bahamy. Od krátké návštěvy na 2 noci až po prodlouženou dovolenou na půlměsícových cays na Bahamách na 14 nocí, Holland America Line vám nabízí řadu vynikajících nabídek.

S Holland America Line si můžete užít jízdu na kajaku u lagun a strávit úžasný čas v Nassau, hlavním městě Baham. Holland America Line podporuje ekologickou turistiku, a proto zde najdete několik exkluzivních ekologických možností plavby. Jako bonus vás Holland America provede historickou procházkou podél pobřeží Baham. Nenechte si ujít plavbu po křišťálové vodě Karibského moře, kterou pořádá Holland America Line.

4. Disney Cruise Line

Disney Cruise Line vám přináší skutečnou chuť Baham se spoustou pozemních aktivit spolu s typickými námořními aktivitami. Nejoblíbenější z aktivit Disney Cruise je výlet na kole do vnitrozemí ostrovů. Pokud si chcete zahrát golf na moři, pak vám Disney Cruise přináší speciální balíček Atlantis Ocean Club Golf Course. Vydejte se na prohlídku místní flory a fauny s Disney Cruise Line a zahlédněte exotické ary.

Pro nějaké nevšední zážitky si zarezervujte jízdu na banánovém člunu po Karibském moři. Sotva jste však odolali dobrodružství Blackbeard's Revenge Pirate Ship pořádané Disney Cruise Line.

5. Regent Seven Seas Cruises

Udělejte si výlet do Great Stirrup Cay na Bahamách s Regent Seven Seas Cruises . Tato známá výletní linka vám nabízí úžasné balíčky za dostupnou cenu. Seven Seas vás provede několika nádhernými výlety. Plavba na Treasure Island a strávit nějaký čas s místními prasaty pasoucími se u moře.

Pokud chcete spatřit mořské želvy a rejnoky, vydejte se na kajaku do Great Stirrup Cay. Seven Seas vám umožní užít si každý kousek ostrova výhradně s mnoha balíčky.

Vyplujte na Bahamy a užijte si perfektní výletní plavbu

Pokud plánujete naskočit na známá turistická místa na Bahamách a jejich okolí, zvažte opulentní plavbu. Plavba Karibským mořem s letmým pohledem na Mexický záliv z paluby může být nesmírně osvěžující. A co je nejdůležitější, blízkost americké pevniny k Bahamám dělá plavbu naprosto snadnou. Na Bahamy se dostanete ze všech hlavních amerických námořních přístavů, včetně Miami, Tampy, New Brooklynu a Virginie (Norfolk). 

1. Nejlepší čas na cestu na Bahamy

S více než 300 dny slunečního svitu v roce a teplotami zřídkakdy klesajícími pod dokonalých 80 stupňů, takže si plavbu můžete naplánovat kdykoli. Období dešťů je mezi květnem a říjnem. Sprchy jsou však obvykle krátké. Bouřková sezóna je nejvyšší na podzim a může přetrvávat až do listopadu. Také si můžete naplánovat svou plavbu v únoru kolem festivalu Rum Bahamas v Nassau a ochutnat místní kulturu (a úlitby). Tato třídenní akce poskytuje bezplatné workshopy, ochutnávky a koktejlové soutěže od výrobců rumu z celého Karibiku. Místní kuchyně, oslavy Junkanoo a živá hudba vám poskytnou chuť bahamské kultury v té nejlepší kvalitě.

2. Vyberte si nejlepší výletní linku na Bahamy

Dalším krokem v tipu pro plánování plavby na Bahamách je rozhodnutí, které výletní linky chcete použít. Na výběr je mnoho možností. Norwegian Cruise Line , MSC Cruise   a Royal Caribbean, Carnival Cruises všechny nabízejí plavby na Bahamy, které s největší pravděpodobností splní vaše požadavky a poskytnou nezapomenutelný zážitek. Celebrity Cruise Line je další vynikající volbou pro luxusní dovolenou. Protože každá značka nabízí něco jedinečného, ​​je důležité důkladně zvážit své možnosti, než se rozhodnete.

3. Tipy na balení pro plavbu na Bahamy

Dalším tipem pro plánování plavby na Bahamách je promyslet si svůj balicí seznam, než odejdete z domu. Vzhledem k tomu, že je teplé a příjemné počasí, budete si chtít vzít lehké a světlé oblečení. S sebou si samozřejmě vezměte alespoň jedny plavky. Měli byste si také přibalit opalovací krém, dobré vycházkové boty a tašku na nákupy. Budete také potřebovat nějakou oficiální dokumentaci. Na dovolené navštívíte jinou zemi, vezměte si proto s sebou pas a doklad o občanství pro případ, že byste se potřebovali vrátit do USA.

4. Plavba na Bahamy Porovnání cen

Bahamy mohou být nejekonomičtějším výletním místem, které najdete, poskytující kratší plavby na dvě až pět nocí. První cestující by si měli vyzkoušet zážitek z plavby, než se zaváží na celý týden na moři. Vzhledem k tomu, že Bahamy jsou tak blízko Miami, můžete někdy najít dvounoční plavby na Bahamách , které vás zavedou do Nassau a zpět během dlouhého víkendu. Carnival, Celebrity a MSC Trips nabízejí třínoční plavby na Bahamách za méně než 200 $! Dokonce i nejdelší plavby na Bahamách, které trvají devět nocí, lze často najít za cenu kolem 1 000 USD , což je skvělá cena pro dovolenou na slunci a písku, která zahrnuje jak jídlo, tak ubytování.

5. Naplánujte si denní aktivity během plavby na Bahamy

V mnoha přístavech na Bahamách je toho hodně, co můžete sledovat a dělat, takže si budete chtít předem naplánovat, kde chcete trávit čas. V závislosti na tom, které přístavy vaše plavba navštíví, přemýšlejte o tom, co byste chtěli dělat, když tam budete. Téměř každá plavba na Bahamy vede do Nassau a Freeportu a tam je spousta věcí, které můžete dělat, když tam jste. Když budete v přístavu, pravděpodobně budete chtít zajít na místní pláže. Mezi další atrakce, které stojí za to vidět, však patří tržiště Port Lucaya, kasino Isle of Capri a letovisko Atlantis na ostrově Paradise Island.