SEVERNÍ EVROPA

Plavby po severní Evropě nabízejí nádherný výhled, eklektickou historii, dědictví a pulzující města a historické památky. Plavby do norských fjordů – s majestátními horami, kaskádovými vodopády a temně modrými vodami – a na Island jsou nutností. Země je známá svou sopečnou scenérií, horkými prameny a erupujícími gejzíry. Alternativně můžete prozkoumat Skandinávii a Pobaltí. Navštivte královské paláce v Petrohradě a Stockholmu, na kole podél malebných amsterdamských kanálů nebo navštivte středověké staré město Tallinn . Nabízí dokonce možnosti lyžování v Norsku a vyhřívá se v islandských termálních bazénech. Jakmile se vydáte na plavbu po severní Evropě, ocitnete se v kouzelném světě.

To nejlepší ze severní Evropy

Plavba po severní Evropě nabízí příležitost zažít neuvěřitelnou historii, kulturu, kuchyni a nepopiratelnou krásu Starého světa. To nejlepší z regionu můžete prozkoumat bez ohledu na to, kde se nacházíte, ať už jste v malebné křišťálově čisté vodě Středozemního moře nebo v ikonických městech severní Evropy. Zažijte znovu a znovu eklekticismus Evropy, když se ponoříte do chorvatských vodopádů a slavných francouzských řek. Vyzkoušejte také kuchyně od Amsterdamu po Záhřeb, od italských těstovin po španělské tapas. Projeďte evropský kontinent a objevte jeho kouzlo.

1. Kultura

Starověké kultury severní a západní Asie ovlivňují kulturu zemí severní a západní Evropy. Tento region, známý pro svou sofistikovanou technologii, je technologickým centrem. Podobně jsou občané této země hrdí na její dědictví. Severní Evropa má rozmanitou kulturu, která zahrnuje několik etnických skupin. Vlna z Anglie podnítila občanskou kulturu v severoitalských a skandinávských městech. Tyto komunity byly centralizovány a kontrolovány šlechtickými rodinami, díky čemuž byly jejich ekonomiky robustní.

2. Historie

Věří, že pochopení historie místa je nezbytné pro ocenění jeho přítomnosti. Evropa je místem živé historie, bez ohledu na to, kam se vydáte, a najdete zde různá starověká místa. Navštivte Římskou říši, postavenou téměř před 2000 lety, nebo se poznejte o životě gladiátorů při procházce kolem Kolosea. Pořiďte fotografie z vrcholu Akropole v Řecku, přemítejte jako Sokrates, projděte se do Diova chrámu nebo zažijte vesnickou dovolenou v Cinque Terre. Vzpomeňte si na život ve 12. století, když přejdete kamenné zdi Dubrovníku. Starověké civilizace zanechaly své stopy na každém kontinentu.

3. Kuchyně

Mnoho skandinávských a severoevropských jídel je vyrobeno z ryb, mušlí a ústřic, jak se sluší na oblasti silně závislé na oceánu. Obecně řečeno, ryba je nejlevnější předkrm. K dispozici je také široká škála masa zvěřiny, včetně losa a medvěda. V severoevropské stravě se také vyskytuje různé odolné ovoce a zelenina, včetně brambor, jablek a hrušek. Severní Evropa je také skvělým místem k nalezení piva a likéru, které většina cestovatelů potěšila.

4. Ultimate Scenic Route

Severoevropský venkov je stejně fascinující jako jeho města. Díky své severní poloze má severní Evropa několik velkolepých přírodních divů. To platí zvláště, pokud se člověk propracuje do mrazivé skandinávské tundry. Sněhový a ledový plášť severní Evropy, který se odráží v ranním slunci, je jednou z nejkrásnějších památek. Některé části této oblasti jsou velmi odlehlé a hustota obyvatelstva je nízká, což z ní činí jednu ze vzdálenějších částí Evropy.

5. Divoká zvěř

V severní Evropě má Atlantský oceán a zeměpisná šířka významný vliv na mix volně žijících živočichů. Příroda je hojnější v severských krajinách. Flóra a fauna těchto odlehlých oblastí se přizpůsobily mrazu. Technicky jsou tyto oblasti součástí arktické tundry. Jsou zde sobi, polární lišky, sovy sněžné a dokonce i medvědi hnědí. Severní Evropa je se svými nezkrocenými zeměmi a zasněženou krajinou jednou z posledních divokých oblastí na světě.

Přístavy k návštěvě na plavbě po severní Evropě

Severní Evropa má několik stran, od vynikající kuchyně po rozmanité kultury, dramatickou krajinu Skandinávie, sluncem políbené pláže a lahodné středomořské jídlo. Užijte si dobrodružství na kajaku starými kanály norských fjordů nebo navštivte staré britské památky. Island má aktivní sopky, ke kterým se můžete přiblížit. Země severní Evropy jsou uvedeny níže pro vaši příští plavbu po severní Evropě.

1. Středomoří

Objevte okouzlující starobylé přístavy Itálie, Řecka a Chorvatska na jedné z nejlepších plaveb po Středozemním moři. Prozkoumejte starověké chrámy, amfiteátry a středověké paláce a katedrály. Zaplavte si v průzračně modrých vodách zlatých pláží a užijte si slunce.

2. Řecké ostrovy

Atény, Rhodos a řecké ostrovy jsou jen některé z věcí, které zažijete při plavbě do Řecka a na řecké ostrovy. Autentické kulturní zážitky vám umožní ponořit se do středomořského životního stylu a zavedou vás do exkluzivních destinací, které jiné plavby ve  východním Středomoří nemohou.

3. Britské ostrovy

Tato destinace je pro všechny hledače dobrodružství, kteří chtějí víc než jen plavbu, včetně výhledů na venkov, pulzující města a kulturní atrakce. Pro takovou zábavu mohou navštívit nebo prozkoumat Irsko, Anglii a Skotsko na plavbě po Britských ostrovech.

4. Skandinávie a Baltské moře

Vydejte se na dobrodružnou plavbu po Baltském moři nebo po skandinávských zemích, abyste viděli velkolepá pobřeží s drsnými fjordy, dramatickými útesy a mořskými ptáky. Na plavbě po Skandinávii je něco romantického a kaleidoskopického. Dovolte nám, abychom vás provedli naší přizpůsobenou plavbou po Skandinávii a Baltském moři.

5. Norské fjordy

Norské fjordy se svými tyčícími se útesy, kaskádovými vodopády a zvlněnými zelenými kopci již dlouho přitahovaly představivost křižníků. Ti, kteří cestují po severní Evropě při plavbě po neuvěřitelném pobřeží, si mohou cestou užít nedotčené vody, zasněžené hory a vesnice s červenou střechou a užít si úchvatnou scenérii.

6. Island

Díky geotermální vodě s teplotou 38 °C je islandská Modrá laguna ideální letní výletní destinací. Odtok z geotermální elektrárny vytvořil bazén v roce 1976.