BERMUDY

Bermudské golfové hřiště
Horseshoe Bay Beach na Bermudách
Crystal Caves na Bermudách

Při plavbě na Bermudy by byla škoda vynechat byť jen jedinou nádhernou pláž. Bermudský ostrov nabízí bohatou tropickou vegetaci a zábavu na pevnině. Využijte řadu pláží a přidejte je na svůj seznam pláží, které je třeba navštívit!

1. Horseshoe Bay

Horseshoe Bay je hodnocena jako jedna z 10 nejlepších pláží. Růžový písek a čisté třpytivé tyrkysové vody vám dávají šanci kliknout na obrázky hodné Instagramu. Díky svému zakřivenému tvaru srpku měsíce je pláž pojmenována po podobně tvarované podkově. Vyhřívejte se na slunci se svým partnerem a dětmi. V chatrčích s plavčíkem ve službě jsou v létě k dispozici slunečníky a plážová lehátka.

2. Pláž Snorkel Park Beach

Jméno Snorkel Park Beach mluví samo za sebe. Pokud máte chuť na aktivity plné zábavy s celou rodinou, navštivte tento plážový park pro jízdu na vodním skútru na pobřeží, jízdu na kajaku nebo šlapadle. Můžete si dokonce odpočinout při posezení na skalách na pláži a vychutnat si nádherný výhled. Pro zdvojnásobení zábavy se pláž po západu slunce promění ve venkovní noční klub. Tančete pod hvězdami na měkkém písku pod nohama.

3.Elbow Beach

Pláž je přidružena k hotelu Elbow Beach, který je nejstarším hotelem v oblasti. Jeden míle úsek pláže naplněný pastelově růžovým pískem na pobřeží. Přírodní kontrast růžového písku a modré vody je prostě majestátní! Jste srdcem dobrodruh? Šnorchlujte k vrakům německé námořní lodi, která se v roce 1915 ponořila na pláž před hotelem Elbow Beach. Ponořte se do vody s průvodcem a objevte ruiny roztroušené na dně oceánu.

4.Church Bay

Church Bay je jedním z nejvýhodnějších míst pro šnorchlování pro potápění a snadné objevování mořského života díky své těsné blízkosti pobřeží. Oprašte své plavecké a šnorchlovací dovednosti na jiných plážích, abyste mohli snadno šnorchlovat v hlubších vodách Church Bay. Prozkoumejte bohatý mořský život, korálové útesy a zátoky ve vodách směrem k South Shore Road. Dávejte pozor na medúzy, které číhají během léta. Church Bay je skalnatá pláž. Nazujte si boty do vody, abyste si nepořezali nohu o drsné slané kameny.

5. Somerset Long Bay

Somerset Beach se táhne podél jižního pobřeží. Nabízí nejkrásnější pláž ze všech bermudských pláží podél cesty. Díky blízkosti přístavů Royal Naval Dockyard je pro turisty dostupnější. Udělejte si procházku do přírody, vydejte se pozorovat ptáky při opalování v přírodní rezervaci Long Bay. Lososový písek vám bude připomínat Horseshoe Bay. Ale tato pláž je méně obydlená, abyste si její krásu mohli užít v klidu. Dobrodruzi se mohou věnovat kite-surfingu a ostatní mohou relaxovat na pláži a užívat si nádherný západ slunce na pláži.

6. Pláž Tobacco Bay

Pláž si vysloužila své jméno, když lidé, kteří přežili ztroskotanou loď Sea Venture, objevili v roce 1600 pěstování tabáku na pláži. Užijte si pohled na tuto nedotčenou pláž s vápencovými útvary. Využijte příležitosti ke šnorchlování v křišťálově čisté mělké vodě obklopené skalními útvary. Prozkoumávání barevných útesů v mělkých vodách umocňuje autenticitu zážitku. Po západu slunce začíná plážový oheň, živá hudba a speciality happy hour. Pohupujte se při hudbě a tancujte kolem ohně v plážovém klidu. Turisté a návštěvníci pláže si nesmí nechat ujít tuto pulzující, ale přesto klidnou pláž.

7. Admirality House Park

Admiralty House Park je rájem skokanů z útesu. Většina videí z cliffdivingu, která si přejete sledovat na YouTube, je natočena zde. Toto místo je jako stvořené pro milovníky adrenalinu! Dobrodruzi šplhají po skále, jen aby skočili z vysoké skály do tyrkysové vody. Potápění z útesu je nebezpečný úkol. Slané kameny vám mohou pořezat prsty na nohou, takže si do plážového parku vezměte aqua boty. Postupujte opatrně a zeptejte se místních nebo spoluturistů na klimatické podmínky. Admiralty House Park je snadno dostupný z města Hamilton. Park také obsahuje řadu jeskyní rozdělených britskou armádou v roce 1800.

8. Shelly Bay

Pro klidný a klidný zážitek je pláž tichým tropickým rájem. Rodiny mohou v klidu relaxovat u mělkých vod a mírných vln. Klidné vlny narážející na břeh umožňují rodinám s batolaty plavat s minimálním stresem z proudů. Odpočiňte si ve stínu svěžích stromů na břehu. Pláž se nachází mezi Hamiltonem a St. George a je zcela komerční, aby uspokojila rozmary turistů. Děti se mohou zabavit v rekreačním parku s houpačkami, skluzavkami a fotbalovými hrami, zatímco vy a váš manžel dovádíte na pláži.

9. Warwick Long Bay

Zátoka Warwick Long Bay je vzdálená jen přes míli, pokud si chcete odpočinout a uniknout turistickému ruchu na pláži Horseshoe. Hledejte svou blaženost, když se vaše prsty dotknou měkkého růžového písku. Procházka po dunách a útesech. Nazujte si pantofle a vylezte na vysokou skálu pro lepší výhled. Prožijte romantický večer se svým partnerem nebo si přineste knihu, abyste se uklidnili a kochali se krásami této pláže.

10. Jobson's Cove

Jobson's Cove je jen kousek od Warwicku. Scenérie pláže je opravdu perfektní! Hledejte stinný úkryt v jedné ze zátok pod vápencovými skalními útvary. Lezení po přirozeně vytvořených stupních skal a pohled na horizont z vrcholu. Šnorchlujte na této klidné pláži a plavte mezi papouščími rybami v průzračně modré vodě.

 

Bermudy jsou oblíbenou destinací výletníků díky subtropickému teplu, plážím a příjemnému počasí. Na tomto ostrově v severním Atlantiku najdete širokou škálu aktivit, kterých se můžete zúčastnit. Ale slyšeli jste o Bermudách jako o destinaci pro gurmány? Pokud ne, čeká vás příjemné překvapení.

Bermudy mohou být docela místem pro milovníky jídla. Zde dostanete karibskou , britskou, indiánskou a portugalskou kuchyni, ale s bermudským nádechem.

Bermudská kuchyně odráží její bohatou a rozmanitou historii a dědictví, a to je sloučení britské a portugalské kuchyně s místními specialitami z mořských plodů. Následující zmiňované potraviny budou perfektní odpovědí na všechny vaše otázky „co jíst na Bermudách?“. V místních potravinových destinacích na Bermudách může existovat mnoho neznámých tradičních jídel. S těmito pokrmy můžete začít objevovat nekonečno.

1. Dort z tresky

Samotná „treska“ je oblíbenou přísadou v mnoha receptech na Bermudách. Je to jedno z potravin, které musíte na Bermudách vyzkoušet. Je to známé občerstvení v bermudské kuchyni. Někdy se podává i na snídaňovém talíři. Vyrábí se z rozmačkané směsi masa tresky, brambor, cibule, slaniny, rýže a tymiánu. Tvarují se do placiček nebo palačinek. Tato palačinka se pak smaží na oleji nebo másle, dokud není křupavá. Poté se tyto tresčí koláče podávají s domácí omáčkou nebo majonézou.

2. Rybí sendviče

Je to jedno z nejchutnějších jídel, které zde můžete ochutnat. Vyrábí se primárně z místně ulovených ryb, jako je Wahoo, tuňák, treska a další. Mezi dvěma kousky chleba dle vlastního výběru získáte smažené rybí filé. Ryby, které byly smažené a přelité rozpuštěným sýrem čedar a domácí tatarskou omáčkou, jsou nebeské.

V závislosti na vašich preferencích můžete přidat grilovanou zeleninu, jako jsou rajčata a cibule a speciální omáčky. Zkuste do něj přidat máslovou omáčku. Pokud dáváte přednost zdravějším variantám, můžete sendvičový chléb nahradit celozrnným chlebem. Když si ho vložíte do úst, získáte nával chutí, jako je sladká, kyselá, kořeněná a krémová textura.

3. Rybí polévka

Je to jedna z lahůdek z vlastní bermudské kuchyně a drží si dobrou pozici mezi top 5 potravinami, které můžete na Bermudách vyzkoušet. Rybí filety, rybí vývar a rajčatový protlak jsou hlavními složkami bermudské rybí polévky.

V bermudské rybí polévce se používají místní ryby, jako je treska, dlaždice a kanice. Pokud se rozhodnete přidat další bylinky a zeleninu, můžete si vybrat některé přísady, jako je nakrájená cibule, celer, tymián nebo jakákoli jiná zelenina. Bermudská rybí polévka tradičně obsahuje černý rum a sherry papriky přidané jako koření.

4. Koláč z mušlí

Je to docela známé a jedno z oblíbených jídel na Bermudách. Tento recept má vliv na britské koláče, ale ingredience pocházejí výhradně z bermudských kuchyní. Je to zapečený pokrm s náplní z vařeného masa mušlí, nasekaného tymiánu, mrkve a cibule. Ve vnější vrstvě získáte kůrku z upečené mouky a spoustu másla.

5. Rumový dort

Bermudskou hostinu zakončíte nejlépe tímto tradičním dezertem. Získáte spoustu pikantních tropických chutí nabitých rumem. To je důvod, proč je to jedno z jídel, která musíte na Bermudách během plavby vyzkoušet.

Bermudy jsou známé svými malebnými obchody a butiky, kde si můžete domů odnést autentickou památku na svou návštěvu, jako jsou ručně vyráběné cedrové řezby, barevné šortky po kolena, keramika a parfémy. Kromě toho můžete díky různým obchodům s koncepty získat značkové oblečení, sofistikované domácí potřeby a jemné šperky. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná dodatečná daň z obratu, existuje slušná možnost, že si zabalíte kufry s několika solidními nabídkami. Nejste si jisti, kde začít? Přečtěte si tento blog, abyste věděli, co koupit na Bermudách na Bermudách.

1. Suvenýry a předměty ze skla

Při nakupování na Bermudách najdete obrovský výběr skleněného zboží. Bermudy jsou známé svou obrovskou sbírkou nádherně ručně vyráběného skla. Ty patří mezi top věci, které lze na Bermudách koupit. Najdete zde vázy, džbány, talíře, skleněné sošky, šperky a mnoho dalšího. Barvy jsou živé a socha je vysoce detailní. Bude spousta příležitostí k nákupu některých unikátních skleněných předmětů a možná budete mít možnost pozorovat některé z nich, jak se vyrábí.

2. Rumový dort

Rumový dort je jedním z nejběžnějších položek k nákupu na Bermudách. Tyto koláče jsou vytvořeny s místním rumem a jsou vyráběny čerstvé každý den a balené speciálně pro prodloužení jejich trvanlivosti. Rumové dorty mohou být skvělým dárkem pro přátele a rodinu, a až jeden vyzkoušíte, pochopíte proč.

3. Parfém

Bermudy nabízí široký sortiment parfémů s lákavými vůněmi inspirovanými ostrovem. Vůně jsou svůdné a příjemné, s jemnou vůní oleandru, lilie, jasmínu a mučenky a jsou vyrobeny z těch nejlepších materiálů. Parfémy jsou na Bermudách jednou z věcí, které si musíte koupit. Bermudské azurové nebe, tropická zeleň a klidné vlny oceánu, to vše je zachyceno ve vůních. V některých obchodech jste mohli dokonce mít možnost pozorovat, jak se některé z těchto unikátních bermudských suvenýrů vyrábějí.

4. Bermudské cedrové předměty

Bermudy jsou domovem jedinečného cedru, který jinde nenajdete. Osadníci na Bermudách zjistili, že vonné dřevo cedrového stromu lze použít k výrobě různých výrobků pro domácnost. Když v dnešní době hledáte místa k nákupu na Bermudách, najdete nepřeberné množství zařízení poskytujících produkty z bermudského cedru. Vše od malých drobností a náhrdelníků až po nádherný nábytek bylo vyrobeno z tmavého, atraktivního dřeva. Můžete si také zakoupit cedrové vonné šišky a esenciální oleje, abyste si domů odnesli relaxační vůni bermudského cedru.

5. Keramika

Bermudy jsou předním výrobcem hliněného zboží v Karibiku. Není tedy žádným překvapením, že při nakupování na Bermudách najdete spoustu krásných keramických a hliněných ručních výrobků. Vyberte si krásné a dekorativní kousky pro váš domov nebo jako dárky. Některé věci můžete ve vybraných obchodech dokonce personalizovat. Je to jedna z úžasných věcí ke koupi na Bermudách na Bermudách.

Pro vás jako cestovatele je nezbytné rozhodnout o nejlepším čase plavby na Bermudy . Pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří si chtějí užít klidné prostředí, poskytuje sezóna časného jara mezi březnem a koncem dubna dokonalou atmosféru. V této sezóně jsou Bermudy mnohem méně vytížené a poskytují klidné prostředí za rozumné ceny. Na jaře ostrov zve na slavnosti, jako jsou Velikonoce, kdy je člověk pohoštěn zábavným leteckým představením ručně vyrobených draků plujících nad Horseshoe Bay.

Pokud jste plážový nadšenec a chcete si zaplavat v letních aktivitách, období od května do září je nejlepší čas k návštěvě plavby po Bermudách . Ostrov se v této sezóně otepluje a dosahuje vrcholu zhruba 32 stupňů Celsia. Přestože je léto pro turisty nejrušnějším obdobím, večerní mořský vánek vytváří příjemnou úlevu a umožňuje vám vychutnat si potěšení z bermudských růžových pláží a oceánské modři. Nicméně je nezbytné vzít v úvahu hurikánovou sezónu, která trvá od června do listopadu , a zajistit, aby byly provedeny všechny nezbytné úpravy, aby se předešlo poruchám souvisejícím s počasím.

Při hledání rovnováhy mezi teplotami a nízkou vlhkostí poskytuje sezóna  od září do října klidnou plavbu. Tato neuvěřitelná sezóna na Bermudách je skvělý čas na to, abyste se tam vydali. Voda zůstává dostatečně teplá, aby se v ní dalo plavat, a snížením vlhkosti je klima příjemnější. Cestovatelé si mohou také užít výhodné plavby během sezónních ramen, aby získali nejlepší cenu během dovolené na Bermudách s mírnými povětrnostními podmínkami.

NEJLEPŠÍ ČAS NA PLAVBU NA BERMUDY

1. Pochopení bermudského klimatu

Podnebí Bermud, které je formálně identifikováno jako vlhké subtropické klima, je oteplováno svou polohou v parném pásu. Na ostrově je však poměrně mírná zima, protože teploty klesají v lednu, únoru a na začátku března. Ale nikdy se nedostane do mrazivého nachlazení, což z něj dělá skvělou volbu v každém ročním období.

2. Jarní blaženost: březen až duben

Pro ty, kteří hledají levnou plavbu na Bermudy , jsou nejlepší měsíce od března do dubna. Jaro dělá ostrov klidným, s klidnými ulicemi a dostupnými cenami. K sezóně patří i různé oslavy, jako například velikonoční oslava s pouštěním ručně vyrobených draků v krásné zátoce Horseshoe Bay.

3. Letní radovánky: květen až září

S příchodem léta se na Bermudách otepluje a aktivit je spousta, aby se člověk zabavil. Během této dovolené si milovníci pláží a ti, kteří si chtějí zaplavat s delfíny, užijí období mezi květnem a zářím. Během této sezóny ostrov přijímá více návštěvníků, a tím i vyšší ceny. Rezervace plavby a pobřežních aktivit se doporučuje předem, abyste získali nejlepší nabídky plavby .

Bermudy mají v létě teplé klima a letní teplota dosahuje 86 stupňů Fahrenheita. Je horko, ale díky zeměpisné poloze ostrova je to snesitelné. Naštěstí večerní ochlazující mořský vánek je osvěžující změnou, která návštěvníkům umožňuje nakopnout si na slavných růžových plážích a užívat si modré vody.

4. Úvahy o hurikánu

Při organizaci plavby je třeba vzít v úvahu i zranitelnost Bermud vůči hurikánům. Sezóna hurikánů začíná v červnu a trvá až do listopadu kvůli teplému okolí Golfského proudu, díky čemuž se ostrov stal obětí hurikánů tlačených Westerlies. Navzdory tomu je povzbudivé poznamenat, že mnoho bouří Bermudy mine nebo výrazně zeslábne, když se k nim přiblíží.

5. Klid : září až říjen

Sezóna  mezi zářím a říjnem , poskytuje rovnováhu mezi příjemnými teplotami a nižší vlhkostí. V tomto období je počasí relativně chladné a je to nejlepší čas pro plavbu na Bermudy . Odpovídajícím způsobem je voda stále mírně teplá ke koupání, zatímco nižší vlhkost vzduchu dále zlepšuje atmosféru. Sezóna ramen je také obdobím, kdy lze nalézt atraktivní nabídky plaveb pro cestující.

 

Závěr: Nejlepší čas na výlet na Bermudy

Po většinu měsíců v roce jsou Bermudy pro cestovatele lákavé. Chladný, neustálý mořský vánek dělá z léta pohodlnější sezónu, zatímco dostatek slunečního svitu v zimě udržuje návštěvníky v teple. Na rozdíl od jiných karibských ostrovů nemají Bermudy výrazné období dešťů. Přestože je léto charakterizováno vydatnými srážkami, obvykle se odehrává v noci, což umožňuje slunečným dnům vyrazit ven.

Při plánování cesty na Bermudy zvažte, co chcete a potřebujete. Ať už hledáte klidný jarní klid, rušnou letní atmosféru nebo poustevnickou sezónu, Bermudy mají pro každého něco. Pamatujte, že hurikánová sezóna je od června do listopadu, a při plánování cesty nezapomeňte, že poloha ostrova obvykle neguje účinky takových bouří.

Stručně řečeno, přitažlivost Bermud není omezena na konkrétní období; nabízí širokou škálu zážitků téměř všem typům cestovatelů. S fascinujícími scenériemi, barevnou kulturou a přívětivou atmosférou si užijete jednu neuvěřitelnou plavbu, na kterou budete vzpomínat,