Karibik

Rezervujte si plavby do Karibiku

Karibik vám dává tropické potěšení a vzrušující aktivity. Můžete se vydat na živou hudbu, lanovky, potápění, písečné pláže, turistiku, podmořský mořský život a mnoho dalšího. Prozkoumejte také nejstarší rum, palírnu, Mount Gay Rum na Barbadosu, spolu s historií Old San Juan. Zahrnuje také celosvětově inspirované stolování až v 18 osobitých restauracích a nepřekonatelné služby. Toto místo má co nabídnout pro každou věkovou skupinu. Karibik je známý mnoha věcmi, včetně ideálního počasí a hudby, chutného jídla a nápojů a laskavých obyvatel. A je to místo s pověstí jedněch z nejhezčích pláží na světě . Uklidňující vlny, jemné duny a houpající se palmy, které souostroví charakterizují, přispěly k jeho obrazu jako útočiště klidu. Jiné ostrovy mají také své vlastní verze dokonalých pláží a mnoho z těchto idylických úseků písku a vody nabízí rychlý přístup k některým z nejlepších karibských plážových letovisek. Bahamy , Turks a Caicos, Antigua , Anguilla a Aruba jsou známé svými lákavými úseky pobřeží. Můžete si vybrat z dechberoucích úseků pobřeží lemovaného útesy až po svůdné srpky třpytivého bílého písku a tyrkysové moře podložené hustými lesy, abyste objevili dokonalý úsek písku, abyste si splnili svůj tropický sen.

Zde najdete seznam karibských ostrovů, které vám pomohou najít karibský ostrov vašich snů, když budete plánovat svůj další útěk:

1. Bahamy

Bahamy jsou nepostradatelnou destinací a jednou z nejmalebnějších v západním Karibiku Bahamy jsou sbírkou ostrovů v Atlantském oceánu severně od Kuby.

Je důležité si uvědomit, že Bahamy mají ve skutečnosti více než 700 těchto ostrovů. Z přístavu výletních lodí se můžete nejprve rychle svézt lodí do Atlantidy. Poté můžete strávit nějaký čas na nedaleké Cabbage Beach. Atlantis je nádherné letovisko s vlastními plážemi, bazény, golfovým hřištěm, kasinem a restauracemi.

2. Jamajka

Jamajka je známá svými úžasnými plážemi, kulturou, reggae hudbou a křišťálově čistou modrou vodou. Kromě toho je zde vynikající potápění a šnorchlování. Jedno z největších měst na ostrově je Montego Bay na Jamajce, takže si tam můžete udělat zastávku.

Město má úžasné pláže s malebným okolím a výhledy na svahy. Jedna z nejlepších turistických destinací na světě, Montego Bay, je velmi oblíbeným místem pro dovolenou. Kromě toho existují letoviska, ve kterých se budete cítit jako králové a nabízejí bezcelní nákupy.

3. St. Thomas

To může být jedna z nejlepších možností díky svým úžasným plážím, dechberoucím stráním a panoramatickým výhledům. Na atlantické straně ostrova St.Thomas, v zálivu Magens Bay, můžete trávit čas.

Na této pláži je obchod se suvenýry, restaurace, bar a toalety. Kajaky, paddleboardy a vybavení pro šnorchlování patří k vodním sportům, které si zde můžete pronajmout spolu s plážovými lehátky.

Jeden z východních karibských ostrovů, St. Thomas, je součástí Amerických Panenských ostrovů. Atmosféra je zde opravdu příjemná a okolí nádherné. Golf, pěší turistika po stezkách a návštěva muzeí jsou některé z dalších oblíbených aktivit v St. Thomas.

Dalším je Coral World Ocean Park, který je známý tím, že má věž ponořenou pod vodou. Vyskytují se zde mořské želvy, lachtani, ryby, žraloci, rejnoci a další mořští živočichové.

St. Thomas Skyride je další známá ostrovní atrakce. Můžete jet tramvají, která vystoupá 700 stop nad Charlotte Amalie, abyste získali pohled na Karibik z ptačí perspektivy. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat online otevírací dobu.

Pokud budete někdy v St. Thomas, prozkoumejte svahy. Jsou místa s krásnými výhledy, kde se můžete zastavit u auta a vyfotit. Tato oblast má úžasnou scenérii. Je to bezpochyby jeden z nejúžasnějších karibských ostrovů k návštěvě!

4. Roatan, Honduras

Jedním z nejlepších míst k návštěvě v západním Karibiku je Roatan, největší z ostrovů v Honduraském zálivu. Mezi nejlepší aktivity na ostrově patří rybaření, jízda na kajaku a šnorchlování. Vzhledem k tomu, že Roatan je domovem Mezoamerického bariérového útesu, druhého největšího útesového systému na světě, je zde potápění neuvěřitelně oblíbené.

Zde nabízené výlety po ostrově lze podniknout pěšky nebo lodí. Váš průvodce vás zaveze po celém ostrově a ke všem místním atrakcím, které chcete navštívit. Roatan je asi 40 mil dlouhý a 5 mil široký a nachází se asi 40 mil od severní části Hondurasu. Když jste tady, můžete strávit čas v Henry Morgan Beach Resort se sídlem ve West Bay.

Tento resort se nachází v blízkosti bílé písečné pláže a má fantastický bazén. Navzdory krátké vzdálenosti z přístavu do letoviska je po cestě spousta krásných scenérií.

5. Cozumel, Mexiko

Cozumel, který je považován za v západním Karibiku, je jedním z nejúžasnějších ostrovů, které můžete během plavby navštívit. Je to třetí největší ostrov v Mexiku, měří 34 mil na délku a více než 10 mil na šířku, a je známý pro své pláže a potápění.

V centru města se prolínají mayské, mexické a karibské kultury, což je zajímavé. Četní pouliční prodejci nabízejí klobouky, oděvy, tkané zboží a další předměty.

Město nabízí širokou škálu obchodů a luxusních restaurací. Zatímco známější restaurace jako Woody's se nacházejí blíže centru města, místa jako Margaritaville a Bubba Gump Shrimp se nacházejí přímo u přístavu. V Cozumelu je mnoho příjemných aktivit. Vzhledem k blízkosti systému mezoamerických bariérových útesů k jižnímu pobřeží Cozumelu jsou velmi oblíbené aktivity potápění a šnorchlování.

Velmi oblíbené jsou zde také výlety džípy, na kterých můžete cestovat na pláže a historická místa nebo dokonce objevovat divokou zvěř v mayské džungli.

6. St. Maarten/St. Martin

Holanďané a Francouzi každý vlastní tento ostrov, přičemž Francouzi z něj ovládají 60 % a Holanďané zbytek. Toto místo má navíc dva různé hláskování. Bez ohledu na to má tato lokalita jedny z nejkrásnějších pláží a vod ve východním Karibiku.

Tento ostrov je známý pro své prosperující kasina, nakupování a noční život. Na francouzské straně ostrova jsou dokonce nudistické pláže. Když už jste tady, můžete si odpočinout v Simpson Bay-Pelican Key na holandské straně Sint Maarten. Navíc pláž Majo, která je nedaleko a kde můžete vidět letadla létající přímo nad pláží, je jen kousek odtud.

1. Belize

Pro jednotlivce, kteří touží po plážích během dovolené, je Belize vzrušující lokalitou. Existuje několik výletních linek poskytujících plavby do Belize, například Norwegian Cruise Line , Celebrity Cruises , Carnival Cruises atd. jsou vynikající možnosti.

Navíc je zde úředním jazykem angličtina a je to kotel kultury a kuchyně. Kromě toho poskytuje neomezenou příležitost pro dobrodružství, jako je průzkum deštných pralesů, šnorchlování, historická architektura atd. 

2. Grand Kajman

Zasněžená pláž Grand Cayman přitahuje nespočet cestovatelů z celého světa. V tomto ohledu si můžete vybrat plavby Royal Caribbean , Carnival Cruises , Princess Cruises , Celebrity Cruises atd. pro věčný zážitek. Ačkoli se doba trvání bude lišit v závislosti na vámi vybraných výletních linkách, všechny mají své jedinečné nabídky, díky nimž je cesta nezapomenutelná.

Zde můžete očekávat luxusní plážová letoviska, exotické pláže s blankytnou vodou a čerstvé mořské plody. Pokud však chcete vidět korálové útesy a čerstvou mořskou biodiverzitu, vydejte se na Governors Beach nebo Cemetery Beach.

3. Colón

Toto místo se nachází ve stejné vzdálenosti od Severní a Jižní Ameriky a je dokonalým spojením kultury a rozmanitosti. Ačkoli více plaveb poskytuje itineráře do Colónu, MSC Cruises , Carnival Cruises, Holland America , Celebrity Cruises, Royal Caribbean Cruises atd. nabízejí standardní služby.

V Colónu si prohlédněte zdymadla Miraflores, Panama City, indiánskou vesnici Emberá, a co je nejdůležitější, projděte si kanál na kajaku.

4. Costa Maya

Costa Maya je jednou z nejnovějších lokalit, které můžete při plavbě v západním Karibiku navštívit. Toto místo se nachází na mexickém poloostrově Yucatan a bylo vyvinuto před pouhými deseti lety, aby přilákalo turisty jako ekologická turistická destinace . Jednou z nejlepších věcí k prozkoumání je Mezoamerický bariérový útes, za návštěvu stojí ruiny Chacchoben a Kohunlich. V tomto ohledu můžete zkontrolovat plavby celebrit, karnevalové plavby, plavby princeznou, norské výletní linky a další.

5. Jamajka

Je to jedno z ideálních míst k návštěvě, pokud chcete vnímat bona fide západního Karibiku. Zde můžete očekávat nádherné pláže, plážové kluby a ohromující zážitek z karibské kultury. Mezi osvěžující pláže patří známá pláž Doctor's Cave Beach, o které se věří, že má léčivé účinky. Také je zde jamajská pláž, kde můžete vidět turisty šnorchlovat a zkoumat krásné ryby.

Chcete-li prozkoumat toto místo, můžete se podívat na Celebrity Cruises, Royal Caribbean Cruises, Carnival Cruises, Norwegian Cruise Lines atd.

6. Cozumel

Cozumel je nebe, pokud chcete prozkoumat podmořský život. Na ostrově je několik lokalit a můžete se také rozhodnout pro dobrodružství, jako je potápění, šnorchlování atd. Existuje také několik parků pro rekreaci, a v tomto ohledu jsou Chankanaab Beach Adventure Park a Punta Sur Eco Beach Park nejvíce navštívil.

K návštěvě Cozumelu si však můžete vybrat Royal Caribbean Cruises, Carnival Cruises, Celebrity Cruises, MSC Cruises, NCL atd.

Hlavní sezóna pro cestování nebo plavby na nedotčené ostrovy západního Karibiku trvá od prosince do dubna . Lhůta může v mnoha případech trvat až do poloviny května. Během této doby jsou ostrovy západního Karibiku svědky toho, jak návštěvníci ze severní polokoule unikají chladným studeným větrům.

Únor je zde nejchladnějším měsícem s teplotami obvykle mezi 70° a  80° F . Díky této tropické atmosféře se sluncem políbenými plážemi k relaxaci je únor nejlepším obdobím pro plavbu po ostrovech Západního Karibiku.

Během své plavby zde vstřebávejte přírodu v její rozkvětu a přitom relaxujte na plážích nebo trekking v lesích. Je však důležité poznamenat, že během nejlepších měsíců na plavbu v západním Karibiku, tj. od prosince do dubna , se možná budete muset vypořádat s davy lidí a vyrazit za vyšší ceny.

1. Cestování pod vlnami na Arubě

Podvodní prohlídka je něco zcela nevídaného. Na své plavbě na Karibské ostrovy si nenechte ujít expedici ponorek Atlantis na Arubě. Pasažéři jsou vzati 120 stop pod oceán, aby viděli nádherný mořský život po dobu 45 minut. Pro neplavce a děti je to pohodlný způsob, jak zblízka vidět mořský život, korály a potopené vraky. Užijte si uklidňující výhled na podmořský svět, aniž byste se namočili z pohodlného sedadla v ponorce.

2. Zipline nad deštnými pralesy v Kostarice

Přemýšleli jste někdy, proč opice milují houpání z větve na druhou? Milují svěží výhled na stromy 50 stop nad podlahou džungle! Kostarika je průkopníkem v průzkumu baldachýnu. Bylo by tedy obrovskou chybou promeškat vzácnou příležitost. Arenal Reserve Zipline nabízí výhled na les z ptačí perspektivy. Přesuňte se po kabelu na další plošinu. Musíte pouze kliknout, pokud chcete svůj postroj proměnit v kladku. Jaco Canopy Zipline Tour je další zipline, která vás okouzlí výhledy na vodopády, exotické ptactvo a opice. Pláž Jaco bude také plně vidět, když budete plachtit!

3. Plavejte s rejnoky na Grand Cayman

Stingray City je jednou z nejoblíbenějších karibských atrakcí. Šnorchlování a dovádění v průzračně modrých vodách s přátelskými, ale nebezpečnými rejnoky je potěšením! Rejnoci na Grand Cayman jsou zvyklí na lidský dotek. Když míjeli, třeli křídly o vaše nohy, což by vás mohlo vyděsit. Přesto není důvod k panice. Turisté se nemusí nutně dostat do vody. Užijte si, jak plynule plavou z lodi se skleněným dnem! Nakrmte nádherné tropické ryby a spojte se s mořským životem.

4. Jděte závodit na Barbados

Dostihy jsou jedním ze starověkých sportů elity. Barbados je hostitelem hry již asi století. Závodní dráha Garrison Savannah byla hotspotem pro žokeje pro koňské dostihy. Posaďte se pod stromy a rozložte si piknikové podložky. Vezměte si své košíky a svačinu v trávě, jak budete sledovat žokeje závodit jejich příslušné koně. Pokud jste závodní nadšenec, přidejte se do klubu Barbados turf a odleťte zpět do přímořské destinace .

5. Vezměte motorový člun s rodinou na Bahamy

Pryč jsou doby, kdy lidé raději cestovali po mořích pomalu na velkých jachtách a plachetnicích. Lidé nyní naskakují na motorové čluny, které zrychlují v oceánu. Projeďte se motorovým člunem na Bahamách . Posaďte se na palubu a vnímejte slaný oceánský vánek na tváři. Vydejte se doprostřed moře krmit rejnoky nebo žraloky a šnorchlovat v oceánu. Ponořte se do vody se svými přáteli a užijte si omlazující plavání!

6. Jeskyňářství na Barbadosu

Barbados má tři hlavní jeskyně, které obvykle prozkoumávají místní obyvatelé nebo turisté. Harrison's Cave, Animal Flower Cave a Coles Cave jsou tři aktivní místa pro speleologii. Posaďte se do elektrické tramvaje a staňte se svědky bublajících potoků, hlubokých jezírek, krápníků nad hlavou a stalagmitů z podlahy v Harrisonově jeskyni. Prozkoumejte přírodní skalní jezírko v Animal Flower Cave. Zaplavte si v bazénu, když je klidný příliv. Dobrodruzi mohou jít hluboko do Coleovy jeskyně. Jeho průzkum vyžaduje spoustu lezení, plazení a plavání.

7. Prozkoumejte sopky v Montserratu

Sopka Soufrière Hills je úžasná vulkanická hora. Vaši cestu k sopce bude po erupci v roce 1995 sledovat observatoř sopky Montserrat. Sopku navštěvuje mnoho výzkumníků a studentů z celého světa. Staňte se svědky nejmodernějšího systému instalovaného observatoří pro monitorování životního prostředí. Sledujte, jak sopka září, jak se na hoře hromadí hustá andezitová láva. Vzdělejte se na rekreační cestě.

8. Soutěska na čokoládě na Grenadě

Grenadě se z nějakého důvodu říká 'Spice Isle'. Grenada, známá svými kakaovými plantážemi, je čokoládovým centrem. Vychutnejte si různé čokolády vyráběné společností The Grenada Chocolate Company. Mezinárodně oceněná hořká čokoláda se vám bude rozpouštět v ústech. Čokoláda je zde vyrobena z jedinečné směsi a dokonalých proporcí. Organický cukr dělá grenadskou čokoládu relativně zdravou pro zdravotní nadšence. Dejte si na cestu do Grenady všechnu čokoládu, kterou chcete.

9. Vydejte se na prohlídku jeskyní v Belize

Udělejte si výlet do starověkého podsvětí. Jeďte napůl do lesa a jděte na tubing. Dostaňte se do řeky na trubce. Do jeskyně vás dovede zelenomodrá voda. Nezapomeňte si nasadit helmu se svítilnou a záchrannou vestu. Stěny jeskyně se zatřpytí zpět, když světlo dopadne na ložiska nerostů. Nakonec vyjdeš z temné jeskyně a vstoupíš do denního světla.

10. Užijte si reggae na Jamajce

Představte si, že popíjíte koktejl na plážovém lehátku a hrajete živou reggae hudbu. Přestože je Jamajka celá o tyrkysových plážích, rastafariánská kultura a hudba reggae stojí za prozkoumání. Po vzrušujících, ale únavných dobrodružstvích si odpočiňte na pláži a užijte si živé reggae. Kromě toho, být svědkem umění není o nic menší činnost.

1. Nassau, Bahamy

Při své plavbě na Bahamy musíte rozhodně navštívit Nassau . Seznámíte se s kulturou a historií Baham. Dalším monumentálním místem je Queens Staircase, což je 66 schodů vytesané z vápencové skály otroky v roce 1793. Prozkoumejte špinavou, ale zajímavou pirátskou minulost východního Karibiku v Pirate of Nassau Museum. Po cestě nesmí chybět vybírání suvenýrů a nákupy na Slaměném trhu.

Kupte si bahamské zboží, jako jsou slaměné klobouky, slaměné košíky, vyřezávaná dřevěná miniaturní zvířata a sochy. Prozkoumejte také některé z krásných pláží v Nassau, jako je Cabbage Beach, Cable Beach a Junkanoo Beach. Toto je jedna z nejlepších karibských výletních destinací, díky které bude vaše dovolená nezapomenutelná.

2. San Juan, Portoriko

Barevné uličky Old San Juan s patrem pastelově žluté, modré a růžové vám poskytnou dokonalé pozadí. Tyto barvy přispívají k estetice městské koloniální architektury. Jděte ochutnat rum do továrny na rum Casa Bacardi, kde se pyšní recepturou z cukrové třtiny. Navštivte Castillo San Cristóbal a podívejte se na starý San Juan z vrcholu. Užijte si západ slunce na svahu z vrcholu a uvidíte, jak obloha mění barvy z oranžové a červené na fialovou.

3. Tortola, Britské Panenské ostrovy

První věc, kterou o Tortole uslyšíte na výletní lodi ve východním Karibiku, jsou její lázně. Lázně ve Virgin Gorda jsou přírodními zázraky, které jsou tvořeny žulovými balvany o průměru 40 stop. Žasněte nad spletitým bludištěm úzkých průchodů. Prozkoumejte sluncem zalité jeskyně a zátoky. Navštivte živý přístav Pusser's Landing a uvidíte pestrobarevné domy. Posaďte se u usazujících se výhledů na moře nebo nakupujte v buticích a obchodech se suvenýry.

4. St Maarten

St. Maarten je celodenní zábavná destinace, kterou můžete navštívit s rodinou nebo ve skupině. Má jediný ekopark na světě s názvem Rainforest Adventures v Rockland Estate. V parku jsou k dispozici vzrušující jízdy s navrženými tratěmi, aby si turisté mohli užít přírodní holandské krásy. Serenity Hill je jízda a Zip line trať, která prochází bujným baldachýnem. Sky Explorer je další fascinující jízda, kterou si turisté nesmí nechat ujít.

5. St. Thomas

St. Thomas je úžasné místo, protože nabízí úžasné aktivity, které můžete dělat na dovolené na plavbě. Vydejte se na řadu Tree Lining Extreme Zip pro úžasné výhledy na Karibské moře. Skládá se celkem z 8 kabelů a 2 lanových mostů. Magic Ice Gallery je další turistickou atrakcí. Je to velkolepá galerie ledových soch zobrazených v měnících se světlých barvách. O pirátské historii Karibiku se často mluví. Navštivte Pirates Treasure Shipwreck Museum a prozkoumejte více.

Hlavní sezóna pro plavbu do východního Karibiku je mezi prosincem a dubnem. Američané, kteří chtějí uprchnout před mrazivými zimami, obvykle míří do této oblasti.

Tento seznam 5 nejlepších výletních destinací v Karibiku vám může pomoci rozhodnout, který itinerář je pro vás nejlepší. Zde je 5 nejlepších karibských výletních destinací –

1. Philipsburg, St. Maarten

Tento ostrov je obdařen nádhernými scenériemi a můžete být svědky architektury s francouzskou i holandskou stranou. Toto místo je jako výlet do Evropy, zdobené úchvatnými přírodními krásami a nabízí různé možnosti stravování. Můžete prozkoumat pláže Maho a Orient Beach pro klidný zážitek a při návštěvě je nutností ochutnat vynikající francouzskou kuchyni.

2. Oranjestad, Aruba

Tento idylický přístav je ideálním místem pro relaxaci a poznávání. Pokud rádi navštěvujete netradiční destinace, tento 20 mil dlouhý karibský ostrov je klenotem. Oranjestad je hlavní město Aruby a je populárně známé jako „Oranžové město“. Toto město představuje úžasnou kombinaci vynikajících kulturních kuchyní a karibských chutí včetně kubánské, kreolské a holandské.

3. St Thomas, Americké Panenské ostrovy

Modrá voda je velkolepý pohled. Z přístavu Crown Bay se můžete dostat trajektem k vodě, kde můžete šnorchlovat a vidět živé korály a možná i mořskou želvu. Honeymoon Beach je dalším místem, kde si můžete polechtat svou dobrodružnou stránku se svěžími zelenými kopci, exotickým ptactvem, leguány a želvami.

4. Roatán, Honduras

Roatán je jedním z nejklidnějších přístavů, se kterými se můžete během své plavby setkat. Toto je primární místo pro zahájení mnoha výletů a je domovem druhého největšího korálového útesu na Zemi. Můžete se věnovat šnorchlování, mořskému potápění nebo objevovat přírodu na vlastní pěst. Jinak se můžete toulat na kajaku a jezdit na zipu v parku Gumbalimba za dobrodružstvím.

5. Ocho Ríos, Jamajka

Jedna z nejlepších karibských výletních destinací a je známá svou přírodní krásou a jedinečnými restauracemi, které se pyšní autentickými chutěmi a bezkonkurenční tropickou atmosférou. Můžete si lehnout na plážích nebo můžete lézt na skály a potoky Dunn's River Falls. Pokud chcete být svědky nenarušené přírody, vydejte se na túru k White River. V Ocho Ríos najdete ikonická karibská jídla, jako je jamajské jerk chicken, maniokové koláče a místně ulovené a připravené mořské plody. Mezi další naše oblíbené karibské destinace patří

  • Grand Turk, Turks a Caicos
  • Cozumel, Mexiko
  • Grand Cayman, Kajmanské ostrovy
  • Philipsburg, Svatý Martin
  • Falmouth, Jamajka

Co bude dál?

Pokud tedy chcete prozkoumat Karibik, nejlepší způsob, jak to udělat, je plavba. Průměrná 7denní plavba má 4-6 zastávek, což vám umožní zažít více z Karibiku na jedné dovolené. Bez ohledu na to, co si vyberete, karibské lokality vás vždy uchvátí svými nebeskými přírodními krásami a autentickou kuchyní.

1. Začněte sestavováním rozpočtu

Je lepší vytvořit si rozpočet ještě předtím, než se vydáte na cestu. To bude zahrnovat letenky, palubní výdaje a nejdůležitější nákupní výdaje. Seznam všech větších a menších výdajů předem vám pomůže mít jasnou představu o finančních prostředcích, které potřebujete na cestu do Karibiku, a podle toho naplánovat.

2. Vyberte cíl

Mezi začátečníky jsou oblíbené známé karibské trasy. Můžete si vybrat z mnoha různých naloďovacích přístavů včetně Miami , Tampy a Port Canaveral . Existuje mnoho možností itineráře v rozmezí od 4 do 14 dnů.

3. Vyberte si plavbu

Každá výletní linka je však jiná a nabízí jedinečné vybavení . Pokud cestujete s dětmi, pak zvolte Carnival cruises nebo Disney cruises . Pokud jste sólo cestovatel , měli byste zvážit Norwegian Cruise Line . S tolika možnostmi vám tým cruisebooking.com může pomoci se správným výběrem.

4. Vyberte typ kajuty

Existují čtyři hlavní kategorie pokojů – (a) vnitřní pokoje, (b) výhled na oceán, (c) balkon a (d) apartmá. Vyberte si pokoj podle svého rozpočtu a preferencí.

5. Naplánujte si výlety

Plavby po Karibiku nabízejí spoustu výletů, jako jsou pláže, šnorchlování a výlety do přírody. Proveďte svůj výzkum a plánujte podle toho.

6. Jídlo a pití

Na palubě je spousta bezplatných možností jídla. Od bufetu, přes jídelnu až po jízdné na terase u bazénu. Totéž platí pro nápoje. Voda, džus, čaj a káva jsou zahrnuty v ceně plavby. Možná si ale budete muset připlatit za alkohol, sodu, speciální kávu a balenou vodu. Na palubě jsou také některé speciální restaurace, které mohou účtovat nominální poplatek.

7. Mějte u sebe klíč nebo přívěsek od pokoje

Dalším bodem tohoto průvodce pro váš první den na plavbě po Karibiku je mít klíč od pokoje vždy u sebe. Některé výletní společnosti nabízejí přívěsek nebo náramek. Klíč od pokoje je váš průkaz totožnosti a peněženka na palubě. Budete to také potřebovat pro nastupování a vystupování z lodi v přístavu.

8. Zúčastněte se činností na palubě

V neposlední řadě se na palubě zúčastněte výletních aktivit. Je to skvělý způsob, jak se dobře bavit a poznat nové lidi. Také plavby po Karibiku mají speciální představení, která zobrazují kulturu tohoto ostrovního národa. Takže se možná nakonec něco naučíte.