KARIBIK

Karibik vám dává tropické potěšení a vzrušující aktivity. Můžete se vydat na živou hudbu, lanovky, potápění, písečné pláže, turistiku, podmořský mořský život a mnoho dalšího. Prozkoumejte také nejstarší rum, palírnu, Mount Gay Rum na Barbadosu, spolu s historií Old San Juan. Zahrnuje také celosvětově inspirované stolování až v 18 osobitých restauracích a nepřekonatelné služby. Toto místo má co nabídnout pro každou věkovou skupinu.

Karibik je známý mnoha věcmi, včetně ideálního počasí a hudby, chutného jídla a nápojů a laskavých obyvatel. A je to místo s pověstí jedněch z nejhezčích pláží na světě . Uklidňující vlny, jemné duny a houpající se palmy, které souostroví charakterizují, přispěly k jeho obrazu jako útočiště klidu. Jiné ostrovy mají také své vlastní verze dokonalých pláží a mnoho z těchto idylických úseků písku a vody nabízí rychlý přístup k některým z nejlepších karibských plážových letovisek. Bahamy , Turks a Caicos, Antigua, Anguilla a Aruba jsou známé svými lákavými úseky pobřeží. Můžete si vybrat z dechberoucích úseků pobřeží lemovaného útesy až po svůdné srpky třpytivého bílého písku a tyrkysové moře podložené hustými lesy, abyste objevili dokonalý úsek písku, abyste si splnili svůj tropický sen.

KTERÁ KARIBSKÁ PLÁŽ JE NEJKRÁSNĚJŠÍ?

1. Pláž Grace Bay je nejkrásnější pláž v Karibiku

Jednou z nejkrásnějších pláží Karibiku je Grace Bay Beach na ostrově Providenciales. Tato dokonalá délka písku a vody se zdá být až příliš dokonalá, než aby to byla pravda. Mořský park princezny Alexandry nabízí koupání na čistých mělčinách a také přístup k útesu, kde můžete pozorovat rejnoky, želvy a tropické ryby vrhající se mezi korály. Tato nádherná délka písku patří mezi nejlepší pláže na světě díky své kráse nad i pod vodou. Možná se objeví JoJo - přívětivý divoký delfín, který rád plave podél této části pobřeží.

2. Co dělat v Grace Bay Beach

Prozkoumávání přírody je jednou z věcí, kterými je pláž Grace Bay známá. Můžete zde relaxovat a odpočívat a užívat si nádherného karibského slunce. Na pláži Grace Bay můžete strávit den vyzkoušením několika vodních aktivit, včetně paddleboardingu, windsurfingu, jízdy na kajaku, parasailingu, vodního skútru a vodního lyžování. Kromě toho jsou možnosti plachtění, potápění a šnorchlování. Na těchto pobřežích je stejně běžné volné potápění a potápění. Chcete-li si odpočinout, jděte se jen rychle okoupat a pak se vraťte do stinného pohodlí na plážovém slunečníku a lehátku.

3. Nejlepší čas na návštěvu Grace Bay Beach

Pláž Grace Bay je nejlepší navštívit v dubnu a květnu, kdy jsou ceny nižší a kolem je méně turistů. Přestože na plážích panuje období dešťů a sezóna hurikánů trvá od června do listopadu, počasí je obecně pěkné po celý rok, s průměrnými maximy v 80. letech. Klid pláže podle statistik s největší pravděpodobností naruší od poloviny srpna do září hurikány.

4. Jak se dostat na pláž Grace Bay

Severní konec Providenciales (Provo), v Turks & Caicos, je domovem pláže Grace Bay. Na nejsevernějším bodě Turks & Caicos leží vstupní brána ostrov Provo. Cestování na pláž Grace Bay je snadné, vzít si taxi, půjčit si auto nebo využít kyvadlovou dopravu. Pláž Grace Bay je pro hosty all-inclusive resortu Beaches Turks & Caicos v Provu snadno dostupná , protože hotel se nachází přímo tam! Turks & Caicos je oblíbená lokalita a řada leteckých společností nabízí denní lety na mezinárodní letiště Providenciales. Takže najít let tam nebude těžké.

1 - Royal Caribbean International

Royal Caribbean International je považována za nejlepší pro svou palubní zábavu, protože neustále nabízí různé inovativní možnosti zábavy. Byla to první výletní linka, která přišla s palubními bruslařskými show a vodními akrobatickými show v oblasti bazénu. Pro fanoušky komedií představuje hlavní komiky s představeními inspirovanými newyorskými stand-up kluby a také nočními komediálními show pro dospělé. Jedna z jejích lodí se může pochlubit také multimediálním divadlem, které nabízí jedinečný zážitek díky kombinaci virtuálních koncertů, robotů, leteckých představení a videoprojekce.

2 - Carnival Cruise Line

Carnival Cruise Line vyvinula koncept „zábavných lodí“, které předvádějí řadu živých hudebních vystoupení, produkčních show a komediálních vystoupení. Kasino bary jsou hlavním lákadlem pro cestovatele, kteří si chtějí užít živá hudební vystoupení při hraní rulety. Ti, kteří si rádi užívají čas s rodinou, se mohou podívat na 'Punchliner Comedy Club', který pořádá představení vhodná pro rodiny. Cestovatelé mohou sledovat filmy ve vzrušujících kinech s 3D vizuálními efekty, kde mohou cítit vítr, lehké šplouchání vody a dokonce i sedadla, která se pohybují s akcí na obrazovce.

3 - Disney Cruise Line

Disney Cruise Line je známá tím, že baví děti svými prvotřídními produkčními show spolu s různými Disney postavičkami. V noci se pro děti pořádají představení ve stylu Broadwaye, která trvají až 45 až 60 minut. Produkční pořady pořádané na lodích zdůrazňují různé fanoušky oblíbené Disney postavy z filmů jako 'Kráska a zvíře' a 'Frozen'. Večírky na palubě na lodích nechají každého ohromit hudebními show, tanečními párty a ohňostrojem a jsou založeny na tématech jako piráti, Star Wars a Marvel. Velké kino je ideálním místem pro sledování nově vydaných filmů Disney.

 

4 - Princess Cruises

Každá loď Princess Cruises má „Hlas oceánu“, což je verze televizního pořadu „Hlas“. V této show se cestující mohou zúčastnit pěveckého konkurzu, aby soutěžili ve finále, které se koná na konci plavby. Cestovatelé si také mohou vychutnat filmy pod nádhernými třpytivými hvězdami v obrovském kině u bazénu o rozloze 300 čtverečních stop. Několik renomovaných kouzelníků a iluzionistů provádí ohromující činy a triky, které uchvátí publikum. Hosté se mohou také fantasticky zasmát při sledování stand-up comedy show a při chutném koktejlu.

5 - Výletní linka Cunard

Cunard Cruise Line nabízí některé z nejlepších věcí, pokud jde o zábavu, protože uzavřela partnerství s Royal Academy of Dramatic Art (RADA), Národním symfonickým orchestrem a Juilliard Jazz School. Představuje shakespearovské drama a hudební akty v nádherném divadle, které lze navíc využít ke sledování některých ikonických filmů. Výletní lodě mají také velký taneční parket, kde mohou hosté strávit čas tancem se svou drahou polovičkou a prožít nádherné romantické chvíle. Výletní linka také pořádá jazzová vystoupení ve spolupráci s Blue Note Records, s vystoupeními mnoha renomovaných hudebních umělců. 

Zkontrolujte počasí

Tropická oblast má celoroční počasí, abyste si plavbu užili, ale některé měsíce jsou pro plavbu ideální. Vydejte se na místo od prosince do dubna, počasí v tomto období je suché a slunečné. V těchto dnech je také menší pravděpodobnost deště. V měsících květen až prosinec je období dešťů a často vidíte bouřky.

Náklady a spolucestující

I když je Karibik docela dostupné místo, náklady vám mohou během hlavní sezóny spálit kapsy. Vydejte se na toto místo během měsíce pozdního léta, kdy vrcholí hurikán a vodopády, ušetří to kus vašich výdajů na restaurace a hotely. Také v této době jsou plavby relativně levné. Pokud hledáte docela klidnou dovolenou, vyhněte se školním prázdninám nebo vánočním prázdninám, protože místo bude plné a místo bude drahé.

Hurikánová sezóna

Karibik je také známý pro hurikány, takže při rozhodování o výletech se ujistěte, že to při rozhodování zvážíte. Vydejte se na výlety od června do listopadu. K incidentům však dochází mezi srpnem a říjnem. Vzhledem k tomu, že pravděpodobnost, že se to stane i během sezóny, je velmi vzácná, můžete si plavbu rezervovat po celý rok.

Tento seznam 5 nejlepších výletních destinací v Karibiku vám může pomoci rozhodnout, který itinerář je pro vás nejlepší. Zde je 5 nejlepších karibských výletních destinací –

1. Philipsburg, St. Maarten

Tento ostrov je obdařen nádhernými scenériemi a můžete být svědky architektury s francouzskou i holandskou stranou. Toto místo je jako výlet do Evropy, zdobené úchvatnými přírodními krásami a nabízí různé možnosti stravování. Můžete prozkoumat pláže Maho a Orient Beach pro klidný zážitek a při návštěvě je nutností ochutnat vynikající francouzskou kuchyni.

2. Oranjestad, Aruba

Tento idylický přístav je ideálním místem pro relaxaci a poznávání. Pokud rádi navštěvujete netradiční destinace, tento 20 mil dlouhý karibský ostrov je klenotem. Oranjestad je hlavní město Aruby a je populárně známé jako „Oranžové město“. Toto město představuje úžasnou kombinaci vynikajících kulturních kuchyní a karibských chutí včetně kubánské, kreolské a holandské.

3. Svatý Tomáš, Americké Panenské ostrovy

Modrá voda je velkolepý pohled. Z přístavu Crown Bay se můžete dostat trajektem k vodě, kde můžete šnorchlovat a vidět živé korály a možná i mořskou želvu. Honeymoon Beach je dalším místem, kde si můžete polechtat svou dobrodružnou stránku se svěžími zelenými kopci, exotickým ptactvem, leguány a želvami.

4. Roatán, Honduras

Roatán je jedním z nejklidnějších přístavů, se kterými se můžete během své plavby setkat. Toto je primární místo pro zahájení mnoha výletů a je domovem druhého největšího korálového útesu na Zemi. Můžete se věnovat šnorchlování, mořskému potápění nebo objevovat přírodu na vlastní pěst. Jinak se můžete toulat na kajaku a jezdit na zipu v parku Gumbalimba za dobrodružstvím.

5. Ocho Ríos, Jamajka

Jedna z nejlepších karibských výletních destinací a je známá svou přírodní krásou a jedinečnými restauracemi, které se pyšní autentickými chutěmi a bezkonkurenční tropickou atmosférou. Můžete si lehnout na plážích nebo můžete lézt na skály a potoky Dunn's River Falls. Pokud chcete být svědky nenarušené přírody, vydejte se na túru k White River. V Ocho Ríos najdete ikonická karibská jídla, jako je jamajské jerk chicken, maniokové koláče a místně ulovené a připravené mořské plody. Mezi další naše oblíbené karibské destinace patří

  • Grand Turk, Turks a Caicos
  • Cozumel, Mexiko
  • Grand Cayman, Kajmanské ostrovy
  • Philipsburg, Svatý Martin
  • Falmouth, Jamajka

Co bude dál?

Pokud tedy chcete prozkoumat Karibik, nejlepší způsob, jak to udělat, je plavba. Průměrná 7denní plavba má 4-6 zastávek, což vám umožní zažít více z Karibiku na jedné dovolené. Bez ohledu na to, co si vyberete, karibské lokality vás vždy uchvátí svými nebeskými přírodními krásami a autentickou kuchyní.

1. Začněte sestavováním rozpočtu

Je lepší vytvořit si rozpočet ještě předtím, než se vydáte na cestu. To bude zahrnovat letenky, palubní výdaje a nejdůležitější nákupní výdaje. Vypsání všech větších a menších výdajů předem vám pomůže mít jasnou představu o finančních prostředcích, které potřebujete na cestu do Karibiku, a podle toho naplánovat.

2. Vyberte cíl

Mezi začátečníky jsou oblíbené známé karibské trasy. Můžete si vybrat z mnoha různých naloďovacích přístavů včetně Miami , Tampy a Port Canaveral . Existuje mnoho možností itineráře v rozmezí od 4 do 14 dnů.

3. Vyberte si plavbu

Každá výletní linka je však jiná a nabízí jedinečné vybavení . Pokud cestujete s dětmi, pak zvolte Carnival cruises nebo Disney cruises . Pokud jste sólo cestovatel , měli byste zvážit Norwegian Cruise Line . S tolika možnostmi vám tým cruisebooking.com může pomoci se správným výběrem.

4. Vyberte typ místnosti

Existují čtyři hlavní kategorie pokojů – (a) vnitřní pokoje, (b) výhled na oceán, (c) balkon a (d) apartmá. Vyberte si pokoj podle svého rozpočtu a preferencí.

5. Naplánujte si výlety

Plavby po Karibiku nabízejí spoustu výletů, jako jsou pláže, šnorchlování a výlety do přírody. Proveďte svůj výzkum a plánujte podle toho.

6. Jídlo a pití

Na palubě je spousta bezplatných možností jídla. Od bufetu, přes jídelnu až po jízdné na terase u bazénu. Totéž platí pro nápoje. Voda, džus, čaj a káva jsou zahrnuty v ceně plavby. Možná si ale budete muset připlatit za alkohol, sodu, speciální kávu a balenou vodu. Na palubě jsou také některé speciální restaurace, které mohou účtovat nominální poplatek.

7. Mějte u sebe klíč nebo přívěsek od pokoje

Dalším bodem tohoto průvodce pro váš první den na plavbě po Karibiku je mít klíč od pokoje vždy u sebe. Některé výletní společnosti nabízejí přívěsek nebo náramek. Klíč od pokoje je váš průkaz totožnosti a peněženka na palubě. Budete to také potřebovat pro nastupování a vystupování z lodi v přístavu.

8. Zúčastněte se činností na palubě

V neposlední řadě se na palubě zúčastněte výletních aktivit. Je to skvělý způsob, jak se dobře bavit a poznat nové lidi. Také plavby po Karibiku mají speciální představení, která zobrazují kulturu tohoto ostrovního národa. Takže se možná nakonec něco naučíte.

Karibik byl vždy Mekkou milovníků vody. Zatímco většina lidí navštěvuje Karibik, aby se opalovali a relaxovali na teplém písku, voda je místo, kde leží atrakce. Teplá, čistá voda je skvělá nejen pro plavání, ale také pro potápění a šnorchlování.

Nejlepší na šnorchlování je, že si ho může dopřát každý, kdo má pořádnou výbavu na šnorchlování a touhu po dobrodružství. Aktivita je snadná a slibuje spoustu zábavy. Jakmile si v Karibiku obléknete výbavu na šnorchlování, můžete prozkoumat nedotčené podmořské prostředí, plavat s rejnoky nebo obdivovat školu mořských koníků. Zážitek to bude fascinující a vzrušující, protože zapomenete na svět nad hladinou a ztratíte se v klidném prostředí plném exotického mořského života žijícího v korálových útesech.

Pokud si tedy chcete vytvořit vzpomínky na celý život, zde je 9 nejlepších destinací v Karibiku, které byste měli navštívit, abyste získali neuvěřitelný zážitek ze šnorchlování.

1. Champagne Reef, Dominika

Champagne Reef je ostrov v Dominice, který nabízí neskutečné možnosti šnorchlování. Je plná vodopádů a horkých pramenů. Teplé vody jsou především plné mořského života, který vás fascinuje celé hodiny. V pestře zbarvených korálových zahradách můžete zahlédnout humry, papoušky, mořské koníky a žabí rybky.

2. Národní park Cayo Diablo, Portoriko

Národní park Cayo Diablo zasazený mezi Karibik a Atlantik leží na východní straně Portorika, asi 20 minut od břehů Fajardo. Budete moci spatřit zelené želvy, obří mořské želvy a jestřábníky při šnorchlování spolu s korály losího a staghorna, které se hemží tropickými rybami.

3. Pigeon Cay, Honduras

Tento neobydlený ostrov je dostupný lodí z Roatanu. Ostrov má bílou písečnou pláž a korálový útes začíná z hloubky 15 stop. Útes pokrývá celý ostrov a je jedním z nejlepších pro šnorchlování. Budete moci spatřit papouščí ryby a světélkující slečny, jak si vesele plavou mezi korály.

4. Mořský park Bloody Bay, Malý Kajman

Jak název napovídá, Malý Kajman je opravdu malý. Je pouze 10 mil na šířku a délku, ale nabízí jednu z nejlepších destinací v Karibiku pro šnorchlaře. Korálový útes Bloody Bay Marine Park se hemží rybami, které plavou vedle želv jestřábích. Najdete zde také obří sudové houby, měkké korály a provazové korály.

5. Trunk Bay, Americké Panenské ostrovy

Trunk Bay se nachází v St. John a má 673 stop dlouhou stezku pro šnorchlování. Zde budete moci vidět korály a jejich obyvatele. Útesy nejsou více než 20 stop pod vodní hladinou a jsou plné všech druhů ryb a úhořů, abyste se zabavili na dlouhou dobu.

6. Isla Mujeres, Mexiko

Isla Mujeres se nachází na poloostrově Yucatán a je rájem pro šnorchlovače. Na rozdíl od jiných pláží v Mexiku je Isla Mujeres ostrovem, kde budete moci šnorchlovat se žraloky, kteří do těchto vod obvykle připlouvají v červnu, červenci a srpnu, kdy si pochutnávají na třecích rybách. Kromě toho můžete mít to štěstí šnorchlovat po boku mant a delfínů. Určitě se podívejte na místní ryby, které tyto vody obývají. Celý zážitek shledáte úžasným.

7. Anse Chastanet, Svatá Lucie

Tmavý a stříbřitý písek Anse Chastanet se tyčí do výšky asi 500 stop a nabízí fascinující pohled na mořský život žijící v korálovém útesu. Útes obývají jehlice, želvy a platýse paví. Pokud budete šnorchlovat trochu hlouběji, budete moci spatřit puffery, mořské koníky, murény a papoušky.

8. Bonaire

Pobřeží Bonaire je lemováno korálovými útesy, kde uvidíte nepřeberné množství mořského života, včetně gobies, skaláry, kanice a grunty. Korály Elkhorn a Staghorn jsou fascinující, a pokud byste chtěli vědět, jak odolali poškození, měli byste navštívit nadaci Coral Restoration Foundation. Tato nezisková nadace pěstuje ve svých školkách více než 9 000 kusů korálů a kolem pobřeží Bonaire přesadila téměř 8 000 korálů. Celý ostrov je obklopen barevnými korály, které stojí za to prozkoumat.

9. Cades Reef, Antigua

Cades Reef se nachází v hlavním městě Antiguy , St. John's. Je to bariérový útes, který se rozkládá na dvě míle a růžově zbarvený korál je domovem mnoha ryb, včetně žraloků útesových, žraloků ošetřovatelských, papoušků, humrů, murén a barakud. Zatímco útesoví žraloci občas přilétají k útesu, všichni ostatní mořští živočichové využívají útes jako svůj domov. Vodní proud vás nebude trápit a viditelnost je úžasných 50 až 140 stop. Teplota vody se v průměru pohybuje kolem 80 stupňů Fahrenheita.

To jsou jedny z nejlepších destinací pro šnorchlování v Karibiku. Existuje několik dalších míst, která nabízejí šnorchlovatelům hodnotný zážitek, protože karibské vody jsou stále nenarušeny rozvojem a znečištěním. Ale pokud jde o výjimečný a nezapomenutelný zážitek ze šnorchlování, těchto 9 bere dech. Pokud tedy skutečně hledáte expedici za šnorchlováním, Karibik a těchto 9 destinací by měly být součástí vašeho cestovního itineráře.