BRITSKÉ OSTROVY

Objevte divokou krásu Britských ostrovů na výletní dovolené do této úchvatné destinace. S množstvím kulturních atrakcí a historických památek, stejně jako s některými úžasnými přírodními rezervacemi, nabízí zvědavosti ostatních křižníků fascinující zážitek. Od vzdálených pláží na skotských Hebridách po malé rybářské vesnice a písečné zátoky Cornwallu vám expediční plavba umožní prozkoumat místa mimo vyšlapané cesty.

TO NEJLEPŠÍ Z BRITSKÝCH OSTROVŮ

Tyto hlavní body nabízejí rychlý přehled o Britských ostrovech jako výletní destinaci . Zažijte vše od jurských pobřeží a zvlněných útesů na jihozápadním pobřeží Anglie přes éterické vody Mull až po izolované ostrovy u pobřeží Skotska až po některé z nejstarších přístavů v Irsku. Z vyvýšeného místa na palubě objevte všechny přístavy. 

1. Pravěká pobřeží a živé pobřeží

Křižníky si mohou vychutnat úchvatný výhled na Britské ostrovy s více než 140 ostrovy a 12 500 kilometry pobřeží. Krajina byla v průběhu milionů let utvářena zaledněním a srážkami se zemí. Útesy bohaté na fosilie a oceány vyřezávané zálivy vyprávějí příběh o jeho minulosti. I bez vystupování z výletní lodi lze využít živosti nábřeží. Kromě toho můžete z balkonů a horních palub vidět delfíny hrající si ve vlnách, zatímco podél pobřeží pozorujete vydry a tuleně. Na podzim se na vrcholcích útesů rojí tisíce špačků. Britské ostrovy jsou okouzlující.

2. Majestátní hrady

Vydejte se na procházku po velkolepých a slavných hradech této oblasti, abyste se dozvěděli o historii Britských ostrovů. Hrad Malahide je nejstarší hrad v Irsku a rozsáhlé zahrady jsou skvělým jednodenním výletem z Dublinu . Navštivte Tower of London v Doveru. Hrad Leeds je domovem Jindřicha VIII. a Kateřiny Aragonské, který lze navštívit v Kentu. Belfast Castle je impozantní skotský baronský zámek v Severním Irsku. Získejte prvotřídní výhled na drsné irské útesy, vysoké skotské hrady a malebné pobřežní vesnice z paluby vaší výletní lodi. Dívejte se na křišťálové vody ostrovů Scilly a hledejte na tyčící se útesy podél jižního pobřeží Anglie. 

3. Místní hospodská kultura

Prohlídka hospody je klasickou irskou zábavou, kterou si možná nechcete nechat ujít, ať už ochutnáte irskou whisky v Corku nebo Belfastu nebo navštívíte Guinness Storehouse v Dublinu. Na Britských ostrovech vyrůstají lihovary, které spojují místní i mezinárodní cestovatele s nejlepšími likéry a pivy v této oblasti. Ochutnejte na dovolené něco nového a osvěžujícího a popovídejte si s místními v hospodě. 

PŘÍSTAVY K NÁVŠTĚVĚ NA BRITISH ISLES CRUISES

Britské ostrovy jsou světem pohádek, když jste na plavbě. Uvidíte okouzlující krajinu a hrady přímo z pohádkové knihy. Navštivte glasgowskou katedrálu, krásný kostel z barevného skla. Objevte záhady Stonehenge v Anglii a vyšplhejte na Eiffelovu věž v Paříži. Podle legendy dostanou návštěvníci irského ikonického hradu dar gab poté, co se dotknou Blarney Stone. Objevte přístavy na Britských ostrovech a dozvíte se více. 

1. Cork, Irsko

Město Cork, ikonické město Irska, spojuje mýty a fakta, aby se stalo majákem romantiky. Prozkoumejte smaragdové terény města na plavbě po Britských ostrovech a zároveň obdivujte národní park Lakes of Killarney. Vesnice Blarney z 18. století je domovem lahodné irské kávy. Můžete si také udělat piknik na kopcích Cashel se Skálou svatého Patrika v pozadí. 

2. Edinburg, Skotsko

Různorodou krajinu designu najdete v Edinburghu, městě se staletími kulturních změn. Během plavby po Britských ostrovech navštivte Edinburský hrad na Castle Rock, nejvyšším bodě Edinburghu . Objevte rozsáhlou sbírku uměleckých děl v The Royal Yacht Britannia nebo prozkoumejte gruzínskou architekturu v Novém Městě při nakupování suvenýrů. 

3. Paříž a Normandie (Le Havre)

Plavba z Britských ostrovů do Francie vám může pomoci znovu se spojit s blízkými a zažít inspirující milostný příběh. Vychutnejte si snídaňovou palačinku v kavárně na chodníku, když vaše plavba zakotví v Le Havru. Vyberte si ze dvou výletů, které vás zabaví na celý den. Prozkoumejte pařížská umělecká díla nebo si prohlédněte pláže Dne D nebo přílivový ostrov Mont Saint Michel v Normandii. 

4. Stonehenge, Portland

Kámen vytěžený z portlandských lomů byl použit pro řadu historických budov, včetně Buckinghamského paláce a katedrály sv. Pavla. Město však nabízí mnohem více. Zjistěte, jak Langham Wine Estate mění hrozny ve víno, a prozkoumejte tajemství Stonehenge na plavbě po Britských ostrovech. Můžete také vidět mláďata labutí, jak se procházejí po areálu Abbotsbury Swannery, který je starý 600 let. 

5. Dover, Anglie

Díky krásné přírodě, okouzlujícím městům a historickým památkám, které město obklopují, je Dover ideálním místem k prozkoumání. Objevte dramatickou krajinu a pobřeží White Cliffs of Dover. Zažijte vysoké gotické věže Canterburské katedrály a fascinující historii při prohlídce místa světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte okouzlující město Tenterden a najděte jedinečné suvenýry na památku vaší plavby na Britské ostrovy.