Miami

Port of Miami (přezdívaný „Cruise Capital of the World“) je největší výletní přístav na světě. Miami patří mezi nejšťastnější námořní přístavy na světě, kde některé z nejnovějších výletních lodí předvádějí návštěvy a mnoho naplánuje inaugurační sezóny domácích přístavů. Zařízení přístavu patří k nejmodernějším na světě a umožňuje snadné zpracování a nalodění. Port of Miami obsluhuje více než 20 výletních společností a více než 60 různých výletních lodí.

Plavby z Miami vyplouvají po celý rok.

Oblast Greater Miami je domovem rozmanité řady kultur, kuchyní a aktivit. Plavby po zálivu Biscayne Bay popíjejí mrakodrapy poseté pobřeží a na nablýskané Miami Beach dovádějí návštěvníci pláže na pozadí pulzujících budov ve stylu art deco. Noční život na South Beach je plný aktivit až do časných ranních hodin. Stromy lemované aleje Coral Gables ukrývají pozoruhodné památky, jako je tropická botanická zahrada Fairchild a Venetian Pool, historický bazén z roku 1923 napájený pramenitou vodou. Město nabízí spoustu aktivit, s mnoha muzei a profesionálními sportovními týmy, přístavy a jachtařskými kluby, golfovými hřišti a dalšími, ale někteří návštěvníci míří na jihozápad do národního parku Everglades. V rezervaci o rozloze 1,5 milionu akrů se konají výlety na lodičkách a kanoích, stejně jako výpravy za pozorováním divokých zvířat za aligátory a kapustňáky.

Užitečné informace o Miami pro cestující na výletních lodích

Miami má rozsáhlý systém veřejné dopravy , který vás spojí se všemi hlavními atrakcemi ve městě. Metrobus, Metrorail a bezplatné trolejbusy usnadňují poznávání Miami bez auta. Miami Beach a Downtown lze snadno prozkoumat pěšky, i když nejlepším způsobem, jak se mezi jednotlivými čtvrtěmi dostat, je mít auto nebo cestovat taxíkem a veřejnou dopravou.

Downtown Miami je domovem hlavních atrakcí města a je obchodním centrem města. Čtvrť je rušnou částí města, od divadel a obchodů až po vládní úředníky a firemní sídla, se spoustou hotelů a aktivit.

Na severu je Midtown a módní čtvrť Design District, zatímco kubánská kultura vzkvétá s autentickými latinskými restauracemi a obchody v Little Havaně na západě. Coconut Grove je svěží část města s historickými památkami, kvalitními restauracemi a luxusními hotely.

Miami Beach leží na bariérovém ostrově východně od centra Miami. Často se považuje za součást Miami, je to samostatná a odlišná obec. Oblíbená plážová destinace na pobřeží Atlantského oceánu je domovem několika přímořských letovisek, písečných pláží a barevné South Beach.

Kde se ubytovat v blízkosti přístavu?

Downtown Miami a Brickell jsou nejblíže Port Miami se špičkovými hotely, jako je Inter Continental Miami, The Gabriel Miami, Hyatt Centric Brickell, Four Seasons a Kimpton EPIC Hotel .

Hotely s úchvatnými výhledy a luxusními možnostmi jsou v centru města, které je domovem oblíbených turistických atrakcí včetně Bayside Marketplace , Bayfront Park , Museum Park a Lummus Park. I když je Brickell stále velmi městský, nabízí spíše příměstský pocit. Spousta hotelů se nachází v sousedství, které také nabízí fantastické stravování a nakupování v Mary Brickell Village.

Miami Beach a South Beach jsou nepřekonatelná místa s přímořskými hotely s idylickými výhledy v blízkosti nedotčených pláží s bílým pískem. Tyto rozmanité oblasti jsou domovem špičkových restaurací, od prvotřídních restaurací světové třídy až po lahodná jídla v neformálních plážových restauracích.

Lincoln Road je lemována živými bary a je oblíbeným místem k procházkám. V okolí se také nachází Bassovo muzeum umění. Mezi oblíbené hotely v blízkosti PortMiami patří The Redbury South Beach, 1 Hotel South Beach, The Confidante Miami Beach, The Marlin Hotel, Loews Miami Beach Hotel, The Palms Hotel and Spa a Hampton Inn Miami Beach .

Hotel v blízkosti mezinárodního letiště v Miami je perfektní, pokud máte pozdní let do města nebo odlétáte brzy ráno. Letiště je vzdáleno méně než deset minut jízdy autem nebo kyvadlovým autobusem od výletních terminálů. Nedaleko jsou také klidné čtvrti Coconut Grove a Coral Gables, 15 až 20 minut jihozápadně od přístavu.

Coconut Grove má výhled na záliv Biscayne, zatímco Coral Cables je malebná čtvrť s fantastickými obchody, krásnými sídly a historickými památkami. Mezi luxusní možnosti patří The Ritz-Carlton Coconut Grove Miami, Biltmore Hotel, Hotel Colonnade Coral Gables, Hyatt Regency Coral Gables a Hotel St. Michel.