ABC PLAVEB

Tři kroky k rezervaci vaší vysněné plavby:
Stačí vyhledat zajímavou nabídku plavby pomocí vyhledávače na domovské stránce, výběrem jednotlivých parametrů, jako je datum plavby a destinace, nebo pomocí našich návrhů na akční plavby prezentovaných na domovské stránce.
Aktuální ceny a dostupnost jsou uvedeny v ceníku každé plavby. Chcete-li provést kalkulaci, např. pro rodinu s dětmi nebo samostatnou kajutu, klikněte na červené tlačítko Výpočet a rezervace na stránce nabídky. V dalších krocích si můžete zkontrolovat celkovou cenu a poté si plavbu předem zarezervovat. V případě plaveb, které nelze rezervovat online, zašlete prosím poptávku – na stránce nabídky klikněte na červené tlačítko Zeptat se na tuto plavbu a vyplňte formulář. Zašleme Vám e-mail s cenovou nabídkou. 
Rezervační oddělení připraví smlouvu a zašle ji e-mailem. Smlouvu si musíte přečíst, podepsat a zaplatit stanovenou zálohu. Při rezervaci je platba 30 % z hodnoty plavby. Přibližně 45 dní před odjezdem je třeba uhradit zbývající část hodnoty smlouvy.
Návrhy, jak se dostat do přístavu odjezdu plavby:
LETADLEM:
U vybraných plaveb nabízíme let a následně transfer do přístavu. Naše nabídka zahrnuje výletní a letecké balíčky od vybraných pořadatelů. Ve vybraných přístavech nabízíme také transfery z letiště do přístavu organizované rejdaři.
AUTOBUSEM:
U vybraných plaveb Vám nabízíme dopravu autobusem. Autobusy odjíždějí z Prahy, Brna, Ostravy.
AUTEM: Do přístavu
přístavu je možné dojet autem. Naše rezervační oddělení zarezervuje parkování v přístavu nebo v jeho okolí. Cena parkování v italských přístavech je cca 12 EUR/den. Platba za parkování se provádí v hotovosti nebo převodem v naší kanceláři před odjezdem plavby. V létě doporučujeme parkování předem rezervovat.
HOTELY PŘED/PO PLAVBĚ
Aby byla vaše dovolená na plavbě ještě zajímavější, rádi vám nabídneme nocleh v hotelu před nebo po plavbě. Naše nabídka zahrnuje i vícedenní pobyty ve známých turistických destinacích.
NALODĚNÍ/VYLODĚNÍ
Nalodění, tedy proces odbavení a prvního nalodění na výletní loď, obvykle začíná přibližně 5-6 hodin před odjezdem a končí 3 hodiny před odjezdem. Majitel lodi může uvést individuální doporučené časy odbavení. Zkontrolujte si prosím přesné časy přihlášení, které budou uvedeny na voucheru. Před zahájením odbavovací procedury obvykle odbavíme zavazadla před terminálem a připevníme je na štítky připevněné k voucheru nebo ty, které distribuuje personál terminálu. Na štítku musí být uvedeno číslo kabiny a jméno cestujícího. Zavazadla jsou dodávána přímo do kabiny cestujících. Když se vaše plavba lodí chýlí ke konci, poslední večer byste si měli zabalit kufr, přelepit jej štítkem, který vám poskytne steward, a nechat jej před dveřmi kajuty do doby uvedené v palubním letáku. Aby bylo zajištěno efektivní vylodění, vyplňte prosím nálepku na zavazadlo čitelně a uveďte ji hůlkovým písmem: jméno a příjmení, název lodi, číslo kajuty a telefonní číslo. Služba zavazadel je zahrnuta v ceně plavby.
CESTOVNÍ DOKUMENTY
Každý účastník odjíždějící na dovolenou na lodi je odpovědný za to, že má platný cestovní pas (nejméně 6 měsíců před vypršením jeho platnosti) a požadovaná víza (informace o požadovaných vízech sdělí rezervačnímu oddělení).
POJIŠTĚNÍ A LÉČEBNÁ PÉČE BĚHEM PLAVBY
Účastníkům plavby nabízíme cestovní pojištění. Pojištění kryje léčebné výlohy, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Je možné si dokoupit rozšířený balíček pojištění např. proti chronickým onemocněním a storno poplatkům. Kompletní nabídka pojištění je k dispozici v naší sekci rezervace plaveb.
Všechny lodě mají kliniku s lékařem ve službě. Tento bod je otevřen v konkrétní hodiny každý den plavby a je možné si na kajutu objednat návštěvu lékaře. Lékařské konzultace jsou placené. Po návratu do země můžete požádat o vrácení peněz na základě potvrzení a anamnézy podepsané lékařem na lodi.
KAJUTY NA VÝLETNÍCH LODĚ
Při rezervaci plavby si musíte vybrat kajutu, ve které budete během plavby ubytováni. Na lodích jsou k dispozici tyto typy kajut: vnitřní (bez okna), vnější s oknem, vnější s balkonem a apartmány s oddělenou obývací a spací částí. Všechny kabiny pro cestující jsou nad vodní hladinou. Naprostá většina kajut na lodích jsou kajuty pro 2 osoby s oddělenými lůžky, které lze na přání spojit v jednu manželskou postel. Na palubách lodí jsou k dispozici i rodinné kajuty pro 3 a 4 osoby, ale počet těchto kajut je omezený. Doporučujeme, abyste si takové kajuty zarezervovali předem. Chatky pro 3 a 4 osoby jsou vybaveny 2 spodními lůžky a 1 nebo 2 rozkládacími horními lůžky nebo rozkládací pohovkou, kterou stevard na noc připraví a rozloží a na den rozloží. Kajuty pro jednu osobu jsou k dispozici za příplatek 50% až 100% – takové kajuty jsou k dispozici na vyžádání. V ceně plavby je zahrnuta kajutová služba. Úklid chatek probíhá dvakrát denně – ráno a večer. Ručníky se mění během úklidu a ložní prádlo se mění jednou týdně.
 VNITŘNÍ KAJUTA
Kajuty jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, fén), klimatizací, palubním rádiem, telefonem pro vnitřní použití, trezorem, mini barem.V mnoha kajutách lze na vyžádání spojit 2 samostatná lůžka do 1 dvoulůžka . V rodinných chatkách se mohou ubytovat 4 osoby. Velikost kabiny od 10 do 18 m2.
KAJUTA S OKNEM
Kajuty jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, fén), klimatizací, palubním rádiem, telefonem pro vnitřní použití, trezorem, mini barem.V mnoha kajutách lze spojit 2 samostatná lůžka v 1 dvoulůžkovou postel na vyžádání. V rodinných chatkách se mohou ubytovat 4 osoby. Velikost srubu s oknem je od 12 do 20 m2.
 
  KAJUTA S BALKONEM
Kajuty jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, palubním rádiem, telefonem pro vnitřní použití, trezorem, mini barem.V mnoha kajutách lze spojit 2 samostatná lůžka v 1 dvoulůžko postel na vyžádání. V rodinných chatkách se mohou ubytovat 4 osoby. Velikost kabiny od 13 do 25 m2. Velikost balkónu se zahradním nábytkem (2 židle nebo lehátka a stůl) je cca 3-5 m2
STRAVOVÁNÍ NA LODI
Výletní lodě jsou známé svou lahodnou kuchyní, která uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky. V ceně každé plavby je plná penze. Restaurace na lodích se specializují na středomořskou a mezinárodní kuchyni. Některé lodě mají speciální tematické restaurace (za příplatek) s nabídkou jídel různých kuchyní, např. čínské, thajské, mexické, francouzské atd.• SNÍDANĚ
jsou podávány formou tzv. bufetu. Anglická snídaně a v à la carte restauraci (káva, čaj, voda a džusy v ceně).Možnost doobjednat kontinentální snídani v kajutě (obvykle za příplatek).• OBĚD (večeře)
Podává se v několika restauracích. Můžeme si vybrat mezi: obědem podávaným v a la carte restauraci nebo velmi výhodnou formou bufetu. Pro ty, kteří hledají rychlé občerstvení, jsou k dispozici grilovaná jídla nebo chutná italská pizza. Pestrá nabídka středomořské a mezinárodní kuchyně vám umožňuje vybrat si mezi vegetariánskou, masovou, rybí a širokým výběrem zeleniny. Během oběda se podávají také dezerty a ovoce (káva, čaj a voda v ceně plavby).• TEA TIME (odpolední svačina)
Toto je skvělý nápad na odpolední svačinu. Během odpoledne se podává čaj, občerstvení, saláty, sendviče, koláče a sušenky, stejně jako káva a čaj.• VEČEŘE
Hlavní jídlo dne, podává se v à la carte restauraci ve dvou kolech (1. kolo cca 18:30, 2. kolo cca 21:00). Během večeře je vítáno elegantní oblečení. Na některých linkách se večeře podává i v bufetové restauraci, kde nemusíme dbát na elegantní oblečení (káva, čaj a voda jsou u vybraných rejdařů v ceně).• SVAČINKY NEBO PŮLNOČNÍ BUFETY
Na vybraných tratích si milovníci nočního života mohou pochutnat na občerstvení, sendvičích, ovoci a sladkostech.• SPECIÁLNÍ JÍDLA
Pro osoby se speciální dietou (např. diabetiky nebo osoby s bezlepkovou dietou) je k dispozici speciální menu. Tyto údaje je nutné nahlásit při rezervaci. Podrobné informace jsou k dispozici na lodní recepci a Maitre ‘D.
ALL INCLUSIVE
Na vybraných plavbách je k dispozici vzorec all inclusive včetně neomezeného množství alkoholických a nealkoholických nápojů. V závislosti na lince a plavbě může být tato možnost zahrnuta v ceně plavby nebo dostupná za příplatek. Linky: Costa Cruises, MSC Cruises, Celestyal Cruises, Royal Caribbean a Princess Cruises nabízejí za příplatek all inclusive program. Ceník je součástí každé nabídky.
 
DOPORUČENÉ OBLEČENÍ BĚHEM PLAVBY – co si vzít na plavbu
Během dne se můžete oblékat libovolně. Určitě se vyplatí vzít si na plavbu pohodlné věci, věci, které si běžně bereme na dovolenou. Nezapomeňte na pohodlné boty, sluneční brýle, čepici a plavky. Také stojí za to pamatovat na teplejší věci kvůli chladnému počasí a večerům na moři. Při návštěvě náboženských míst je vyžadován vhodný oděv (dlouhé kalhoty nebo sukně, zakrytá ramena a kolena). Elegantní outfity budou večer na lodi dobře přijímány. Během plavby jsou pořádány dva galavečery, během kterých je vyžadováno večerní oblečení (oblek nebo tmavé sako pro muže a oblek nebo večerní šaty pro ženy). Informace a návrhy, co si obléct na další den, najdete v palubním letáku.
RECEPCE NA LODI
Personál recepce na výletní lodi mluví několika jazyky: anglicky, německy, italsky, francouzsky a španělsky. Všechny potřebné informace jsou cestujícím poskytovány v těchto jazycích. Každý večer jsou do kajuty doručeny palubní noviny s důležitými informacemi o dalším dni plavby: denní program, časy jídel, informace o fakultativních výletech, sportovních a zábavních aktivitách, otevírací doba obchodů, SPA centrum, fitness centrum , posilovna, servisní místa, bary, kasino. , stejně jako hodiny večerních představení. Leták je zveřejněn v úředních jazycích platných na dané lodi. 
KAJUTOVÝ SERVIS
Kajuty se uklízí dvakrát denně (ráno a večer). Ručníky a ložní prádlo se mění na vyžádání. Tato služba je zahrnuta v ceně plavby.
TIPY
Na námořních plavbách je tradicí dávat posádce lodi spropitné. Aby cestování lodí bylo bezproblémové, výletní společnosti zjednodušily otázku spropitného pro posádku. Byly stanoveny pevné částky spropitného (za den nebo za plavbu v závislosti na letecké společnosti). Spropitné se spravedlivě rozděluje mezi lodní personál, který poskytuje služby cestujícím. Přibližné částky spropitného najdete v detailech vaší plavby. Ke každému účtu se automaticky přidávají spropitné za obsluhu v barech.